Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kell óvakodnunk az idős néniktől?

Kell óvakodnunk az idős néniktől?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!


Édesanyám néhány hónapja kezdte el a világháló felfedezését, ezen belül pedig a Facebook használatát. Semmi bajom nem lenne ezzel, de a minap észrevettem, hogy visszajelöl olyanokat, akiket nem is ismer. Persze rákérdeztem, kik ezek. A válasz: Honnan tudjam? Bejelölt. --- És????


Ma kérdez engem, hogy ki az a: Yovgan Ürgüc (???)… szerencsére elutasította. Mondtam neki, ha már a magyar nagyikat nem, legalább ezeket mellőzze.

Szintén ma beállítottam neki, hogy csak az ismerősei láthassák az adatait, hogy kik a családtagjai, a megosztott sütiket felőlem láthatják..


A kérdésem a következő:

Kik ezek az idős nénik, akik furcsa fotókkal jelölgetnek be ismeretleneket? És legfőképp, mit akarnak??

Hiába mondom neki, hogy NE JE-LÖLD VISZ-SZA!! Mit mondjak neki, hogy meggyőzzem?


:D



2015. jún. 15. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem lehet,hogy öngyilkosmerénylök vagy hasonlo...Vagy rosszab esetben valami felsöbrendü faj.

Ovakodj tölük,mert az életed kockáztatod!

szia

2015. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak öregek és trollkodni akarnak hogy mindenkit bejelölnek és mindenki azt hiszi róluk hogy bérgyilkosok.
2015. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Honnan veszed, hogy ezek idős nénik?

Amúgy van egy olyan típus, aki direkt minél több ismerőst akar, és mindenféle lájkolós/megosztós nyereményjátékokat meg ilyesmiket posztolgat nekik. Anyukám is ezeket csinálja, facebookon van vagy 2000 ismerőse, ebből ismer körülbelül 10-20 embert, a többit csak úgy bejelölte vagy visszaigazolta, hogy megosszon mindenféle cuccot, amivel nyerni lehet, meg gyűjtse a lájkokat ilyen versenyeken.

2015. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Olvastasd el vele:

[link]

2015. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Nos, ezt mindenképp elolvastatom vele. Nem hiszem,hogy minden részét érteni fogja, mert még nekem sem tiszta minden benne (egyes idegen szavak), de a lényeget azt hiszem, ő is ki fogja tudni szűrni belőle. Már ha egyáltalán komolyan veszi.


Mondtam neki, hogy nem szeretném a képét valamilyen hirdetésben meglátni. Úgy látszik, én jobban tartok ettől, mint ő. Mindenesetre köszönöm a cikket, könyvjelzőzöm.


3-as: Nem tudom, hogy ők idős nénik-e valójában. Idős emberek fotói vannak nekik kitéve, és az egyik múltkor írt anya idővonalára, hogy: Köszönöm a visszajelölést, remélem, jó barátok leszünk!

Ezután kérdeztem rá, hogy ki ő.

Azt észrevettem, hogy anya is megosztott ilyen-olyan nyereményjátékokat, lehet, épp tőlük.

Szóval nem tudom.. Kicsit furcsa a profiljuk, úgy értem, egy kép alatt van vagy 300 komment, hogy 'szép vagy drágám, rég láttalak, puszi' Ami valójában nem lenne nagy gond ( :D), de nekem mégis olyan szokatlanok azok a kommentek. Olyan, mintha nem lenne igazi az egész. A kommentek közül sok van, ami csak gif, férfiak virágokat raknak oda, sok külföldi ír alá.. Tehát értitek, ez olyan nem igazi.


Az is lehet, hogy trollkodni akarnak, vagy valamilyen invázióra készülnek ;) , csak értitek, tartok tőle, nehogy leszedjék a képeit, a nevében osszanak meg valamit, vagy vírust küldjenek. Csupán ez érdekelt, volt-e valami tapasztalat velük kapcsolatban vagy mi a céljuk az idegenek bejelölgetésével.


Lehet, kicsit túllihegem a dolgot, és ez már a paranoia határát súrolja, de végül is megkaptam a választ. Köszönöm! :)

2015. jún. 16. 00:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!