Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Járt utat elhagyni a járatlané...

Járt utat elhagyni a járatlanért? Lehet, hogy nagyon bejön, lehet, hogy megbánom.

Figyelt kérdés

Van egy munkahelyem, amit szeretek, de nem fizetnek túl jól. Amikor felvettem lassan 3 éve egy vagyonnak tűnt, de most már nagyon kevés. Legalább a duplájára lenne szükségem, de itt semmiféle fizetésemelésre nem számíthatok sem most sem máskor.

Most van egy lehetőség, ami egy teljesen új irány, teljesen új szakma, és dupla annyi lenne a fizetésem. Persze, meg kell előbb dolgozni érte, mert kell hozzá egy minimális képzés előtte. Viszont nem tudom, egyáltalán nekem való-e az a dolog, és csak akkor fogom megtudni, ha már kipróbáltam. De addigra már ott hagytam azt a helyet, amit szerettem, és aki keresgélt már munkát, és sok helyet kipróbált, az tudhatja, hogy egy jó munkahelyet, korrekt főnökkel találni kincs.

Amúgy meg nem vagyok egy merész ember, inkább szeretek a komfortzónámban üldögélni, és nagyon nehéz engem onnan kimozdítani.

Szóval nagy a dilemma :)


2015. jún. 16. 16:55
 1/2 anonim válasza:

Egyszer olvastam valami olyasmit, hogy az igazán jó dolgok a komfort zónán kívülről jönnek...


Nagyon sokáig én sem mertem kilépni a komfort zónámból mert rohadtul féltem, nem bíztam magamban. Mostanában elkezdtem ezen változtatni és szinte csak pozitív tapasztalataim vannak. Én azt mondom, hogy válts mindenképp, csak azért ne maradj a jelenlegi helyen mert kényelmes. Mindig menni kell előre. Ha meg bejön az új hely sokkal jobban fogod érezni magad. Azt mondják, hogy az ember általában azt bánja meg jobban amit nem tett meg, nem azt amit meg tett.

2015. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az előzőhöz még annyit, hogy szerintem csak akkor tudsz igazán fejlődni, előre jutni az életben ha ki próbálsz/tapasztalsz új dolgokat, ehhez viszont el kell hagynod a komfort zónád. Aztán kis kitartással egy idő után rájössz, hogy megéri ha jobb/érdekesebb életet szeretnél.
2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!