Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Így hogy tartsam fönn magam?...

Így hogy tartsam fönn magam? Mindig elfogy a pénzem.

Figyelt kérdés

Tanulok még, most nyáron majd dolgozni fogok.

De tanév közben sehogy sem tudok kijönni a pénzből. A szüleim kifizetik a lakhatást, emellett van havi 50 ezer forintom. Ebből fizetem a rám jutó rezsit (szobát bérlek), bérletet, kaját + sajnos 30 ezer elmegy pszichoterápiára. Ez a legolcsóbb így is.

Ha abbahagyom a terápiát, nem tudom végigvinni a sulit, de ha a sulit hagyom abba, haza kell költöznöm a családomhoz, ahol nincsenek ilyen terápiás lehetőségek.

Egyetem mellett nagyon nehéz diákmunkázni, tanulós szakon vagyok, és sosem tudom ledolgozni a heti elvárt minimum órákat, csak ha ellógom az óráimat.

A másik meg, hogy a betegség miatt örülök ha órákra be tudok járni, van, amikor az sem megy. De nem merem otthagyni a sulit, félek, hogy ha egyszer otthagyom, sosem tudok majd visszamenni.

Mit tegyek? Olyan kilátástalan minden.


2015. júl. 11. 02:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Diákhitel. Szopás de nincs más kiút ha minden mást rögzítesz, hogy arra muszaj költened.
2015. júl. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha a szüleid megértik a helyzetedet, akkor nincs miért aggódnod.

Viszont biztos, hogy ez a megfelelő út számodra? Szerintem ha egy iskolát csak terápiával tudsz elvégezni, akkor az nem a megfelelő számodra. (Már ha a suli miatt kel lterápiára menned. Ha más okokból, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.)

2015. júl. 11. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Másfajta terápiát válassz! Pl. csoportot!

Biztos, hogy havi 15-20-ból is kijönne ugyanilyen szintű terápia!

Állami szakrendelőbe is járhatsz, az ingyenes.

2015. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a pontos betegséged, és mikor diganosztizáltak? Lehet, hogy jár rá adókedvezmény. Az nem sok, de ha van, vagy volt az utóbbi években szja-köteles jövedelmed, öt évre visszamenőleg is visszaigényelhetsz pénzt.
2015. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

azért, amíg nem tudjuk, mi a probléma, ne ajánlgassunk neki csoportos terápiát, természetesen az nem mindig előnyös (sőt ..)


hát nehéz a helyzet, mert tb-alapon meg nem kapsz normális pszichológust, ezt is tudom, így sztem se marad más megoldás, mint a diákhitel.


de elárulod így anonim, hogy mi a probléma?

2015. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem bántásként, de a pszichoterápia a gazdagok kedvtelése. Igaz, hogy korábban a parasztasszonyok között is voltak pszichés gondok (lásd Németh László regényeit), de a sok munka jó ellenszer. Ráadásul a külső segítség eltereli az ember figyelmét a saját erejéről és elkényelmesít, ha a külső segítségre támaszkodunk.
2015. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem gazdag a leírtak alapján. A pszichoterápia pedig nem hóbort, hanem kezelés betegségekre. Nem csak a gazdagoknak lehetnek gondjaik, sőt sok szegény körülmények között élőnek is vannak problémái, ott is előfordulnak lelki sérülések, amelyeket kezelni kell, akárcsak a fizikaiakat.
2015. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

na azért ez csak részigazság.


való igaz, h egy valamire való pszichológust sajnos csak a leggazdagabbak tudnak megengedni maguknak manapság, na meg az is igaz h rengeteg szélhámos, aki csak a pénzlehúzásra megy, sőt az is, ahogy mondani szokták, a szegényeknek marad a pszichiátria, azaz a tünetek elfedése brutális gyógyszerekkel és az életének teljes tönkre vágása, de semmi megoldás, viszont vannak esetek, amikor tényleg nagyon hasznos tud lenni akár egy "sima" vezetett beszélgetés is.

Hát ő érzi, mennyire van szüksége rá ...

2015. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Súlyos depresszióval kezelnek. Nagyon szeretnék lediplomázni, ha abbahagyom, félek hogy semmi sem lesz belőlem. Már elkezdtem, sikerülnie kell, nem akarom hogy egy ilyen betegség miatt ne tudjak tanulni.

Még nem dolgoztam, csak diákmunkám volt, erre szerintem nem jár adókedvezmény:( mivel más városban élek, de nem vagyok bejelentve ide itteni lakosként, a főbérlőm nem is járul hozzá, nem mehetek el szkt-s rendelésekre, pedig jó lenne:(

2015. júl. 11. 14:38
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, tudom, hogy a depresszió is elég komoly betegség, de gondolkozz már el, hogy érdemes-e havi szinten 30 ezer forintot "kidobni" az ablakon AHELYETT, hogy erőt és kitartást vennél magadon, leküzdenéd SAJÁT MAGAD ezt a problémát és ezzel sikerülne megélned és NEM KÉNE TARTANOD attól, hogy felesleges volt minden. Ha, most nem fog sikerülni fönntartani magad, később ez még rosszabb lesz és félő lesz, hogy milliókat kell majd ráköltened pszichoterápiára . Tényleg ne haragudj, természetesen most túloztam, s természetesen nem ismerem a háttered, de ez lenne a legegyszerűbb és legjobb megoldás. Egyszerűen bízz magadban, s vegyél erőt magadon, akkor megoldódik minden problémád, így ez is! Bízz magadban, egyedül is sikerülni fog. Bármi is volt, már minden csak jobb lehet és JOBB IS LESZ, ha te úgy döntesz!
2015. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!