Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embereket,...

Learnhistory2015 kérdése:

Ismertek olyan embereket, akik még serdülőkoruk után is több cm-el magasabbak lettek?

Figyelt kérdés
Ismerősök, barátok, esetleg ti magatok is estetek át ilyen növekedésen? Hány éves korotokban?

2015. aug. 6. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Régen az állt az antropológiai szakkönyvekben, hogy az ember testmagassága 23-24 éves koráig nő - átlagosan. Ma már, a jobb táplálkozási viszonyok miatt, a fiatalok magasabbra nőnek mint a szüleik, lényegében "kinövik" a genetikailag rendelkezésükre álló keretet. Jelenleg világátlagban a legmagasabbak a hollandok (pár afrikai törzstől, pl. a tusziktól vagy a naszájoktól eltekintve) , és ott a testmagasság-növekedés már megállt, azaz elérték a lehetséges maximumot. Ezzel párhuzamosan -általában! - a növekedés le is zárul 17-18 éves korra. De korántsem mindenkinél. Megfigyelhető, hogy az, aki magas, általában - ez valahol logikus - tovább nő, mint az, aki nem. A 200 cm feletti emberek igen jelentős része még 27-28-30 éves korában is nőtt. Én 191 cm vagyok, de igaz, lassan, minimálisan, még 25 évesen is nőttem (a roppant precízen szabott kistársasági díszegyenruha elárulta). Feleségem átlagos magasságú, de egyetemi évei alatt hat cm-t nőtt (18 évesen 163 volt, most 169 cm). Egyik gimnáziumi osztálytársam érettségi után nem kevesebb,mint 15 cm-t nőtt.

Összességében azonban, nagy átlagban, a legtöbb ember, európai életkörülmények között 18 éves kora után már legfeljebb egy-két centimétert magasodik, a fenti esetek inkább kivételesek.

2015. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!