Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te mit tennél az én helyemben?...

Te mit tennél az én helyemben? 23 éves fiú 13 éves lány.

Figyelt kérdés

Van egy barátom aki valahol felszedett egy 13 éves lányt.

Nem igazán látom hogy jót tenne egymásnak a kapcsolatuk. A fiút nem hagyja inni a lány meg lucskos részegre issza magát. Nem beszélve hogy a lánynak nincs apja, az anya meg szét aggódja magát ami miatt úgy viselkedik vele hogy elviselhetetlen a lány. Hazudozik az anyjának hogy kinél alszik mikor? És egy csomó minden amit nem részleteznék.

Próbáltam már a törvényt mondani de nem igazán hatotta meg. Kitudja lassan lehet hogy a gyereket várják. Szeptembertől megy iskolába a leány. De akkora már alkoholista lesz.


De bármit is mondok én vagyok a bunkó és semmi közöm hozzá. Viszont féltem mind a lányt mind a fiút hogy nem kéne ilyen dolgokat tenni.

Mit tennél a helyemben?


_______________

Amúgy a lányt 20-nak vagy idősebbnek néztem a fiú meg nem néz ki 16-nak. De ez lényegtelen csak érdekes.



2015. aug. 20. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:

ha nem te magadról van szó, akkor mit érdekel.

azt csinálnak az "életükkel" amit akarnak.

neked semmi jogod beleszólni, még ha jogosnak érzed sem. amugy jogos lenne :/

ez 2015 barátom

2015. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben (hacsak nem vagyok belezúgva a lányba, vagy fiúba), magasról leszarnám a dolgot. Azt csinálnak, amit akarnak.


Én még 20 évesen sem jártam volna 13 évessel, de kinek mi...

2015. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ááááhhh.. Nem. persze, 20-nak. Hagyjuk már, a kor azért meglátszik az emberen. Talán neked még nem tűnik fel.
2015. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy még a gyámhivatal és a törvény nem lépett közbe (és lehet, hogy nem is fog) ez még kiskorú megrontása. Lényegtelen, hogyan néz ki a lány, hiszen még gyerek és marad is még jó pát évig, függetlenül attól, hány emberrel fekszik le.
2015. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor ennyit erről.

Csak jó akartam valahogy lenni de látom nem igazán tudok mit tenni. :/

Amúgy lehet velem is gond van mert 23 éves voltam amikor egy 18 éves lányra hajtottam aki 3 hónap után amikor az anyjával akartam volna megismerkedni vallotta be hogy 13! Az nap látott utoljára. Azért nem tudom elhinni hogy lehet mert volt egy kollégám ako 58 éves volt de 20-nak nézett ki! És olyan is aki 47 volt de 14-nek látszott.

Mi alapján tudom megállapítani egy ember korát?

2015. aug. 20. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Látszik a kor normál esetben. Én 42 vagyok, de 55-nek nézek ki. nagyon szegény családból származó paraszt ember vagyok. A nők sokkal igényesebbek, mint a férfiak, tehát "fiatalabbak" is. Ez nem érvényes 13 évesekre. Ők minél idősebbnek akarnak kinézni, ezért sminkelik magukat. Aztán később pedig fordítva. Minél fiatalabbnak akarnak kinézni. 30 éves korig jól meg tudja egy idősebb férfi állapítani egy nő korát. én legalábbis így gondolom. Ha nagyon sminkeli magát egy tinilány, még akkor is látszik az arcán, hogy iszony fiatal, csak jobban meg kell figyelni. Reakcióit, hozzászólásait is.. de egyébként is látszik rajta, hogy gyerekecske arca van. Szerintem nem jó ötlet, már írtam is felette egy kicsit, mert ahogy a másik ember is mondta, a gyámhivatal rendesen megfog húzgálni érte. ne sodord bajba magad miatta, már felnőtt vagy. 17-18 éves kor fölött próbálkozz, az már nem is annyira feltűnő és jogilag is jobban elfogadható.
2015. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ez most tényleg igaz, akkor eléggé cifra egy helyzet ez.

Én meglehetősen nyitott és elfogadó személy vagyok, de ez a helyzet szerintem is elképesztően abnormális.


Én alapvetően azt mondom, hogy egy kapcsolatban nem az életkor számít. Ha egy 23 éves és egy 13 éves szerelmesek egymásba, lelkük rajta. Csak ne okozzon rosszat nekik ez a kapcsolat. (Meg tartsák be a törvényt. Szóval nincs dugimugi.)

Eddigi munkáim során sok fiatalt ismertem, és sokak életébe nyertem kisebb-nagyobb mértékben betekintést, és láttam már arra is példát, hogy egy hasonló korkülönbségű kapcsolat (egész pontosan 14-24) húzta ki a lányt a gödörből, és gyakorlatilag ennek köszönhette, hogy mára értelmes, egyetemi éveit töltő ember lett belőle, és nem egy narkós ribi.

Ilyen is van. Viszont úgy érzem, itt nem ez a helyzet. Vannak értelmes, érett tizenévesen, de a leírtakból az derül ki, hogy ő nem az.

Ha jól értem, a lány masszívan alkoholista, és abban "éli ki magát", hogy csontrészegre issza magát? (Legközelebb írj érthetőbben, nem egyértelműek a részletek.) Az, hogy haverod ettől megpróbálja visszatartani, azzal semmi gond nincs. A gond az, hogy ezek szerint nem sikerül neki.

De ha ő masszívan piál, akkor ehhez semmi köze haverodnak. Vagy azért piál a lány, mert így akar haverod előtt menőbbnek tűnni?

Törvény. Lefeküdtek már? Ha igen, az mindkettejüket minősíti. Ha nem, akkor nem beszélhetünk bűncselekményről.


Igazából itt az a fő probléma, hogy a lány pszichésen nagyon instabil. Ami adódhat a családi körülményeiből is, de első sorban ezzel kéne valamit kezdeni. Elmondhatnád, hogy haverod milyen, hogy viselkedik ebben a kapcsolatban, illetve hogy a lány eddig milyen volt, mert ennyiből csak azt lehet megállapítani, hogy a kiscsajnál óriási gondok vannak, ami miatt nem ártana szakember segítségét kérni. De többet ennyiből nem lehet mondani.



U.i.: látszik, hogy neked sincs semmi fogalmad a pedofíliáról. Ha haverod 10 évesnek sem kinéző csajokra verné a lompost, az pedofília. Ha egy 20-nak kinéző csajra izgul fel, az minden, csak nem pedofília. Persze, ez a történet szempontjából lényegtelen, de azért legyünk már pontosak, és ne dobálózzunk csöppet erős vádakkal. Egyébként ha a csaj nincs még 14, és szexelnek, akkor az megrontás. Ha betölti a 14-et, akkor azzal fekszik le, akivel akar.

2015. aug. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az életkor megállapítása meg nem mindenkinek megy. Bár azért valakit több, mint 30 évvel fiatalabbnak gondolni csöppet furcsa. De van olyan ember, aki egyszerűen nem tudja ezt megmondani. Erről egy pszichológus többet tudna mesélni, én csak annyit tudok, hogy ez létező jelenség.
2015. aug. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok.
2015. aug. 21. 09:52




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!