Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy egy ember...

Mit csináljak, hogy egy ember miatt ne gyűlöljem a székelyeket?

Figyelt kérdés
Sajnos megismertem egy olyan embert, aki nagyon sok fájdalmat és rosszat okozott nekem. Pszichológushoz is jártam egy ideig miatta, mert nem tudtam földolgozni amit tett velem. És ez az ember Erdélyből jött, elég sokszor is emlékeztetett rá, hogy székely. És sajnos ha székelyekről van szó, rögtön ő jut az eszembe, akaratlanul is, és autómatikusan haragot és gyűlöletet érzek irántuk. És olyankor mindig emlékeztetem magam, hogy egy ember miatt nem utálhatok egy egész népcsoportot, de ez valahogy autómatikusan jön folyton. És a legdurvább az, hogy az én nagymamám is erdélyből származik, tehát valamilyen szintet bennem is folyik székely vér, és mindig próbálok erre gondolni, de a gyűlölet valahogy erősebb. Mit tehetnék, hogy túllépjek ezen, és egy ember miatt ne utáljak mindenkit?

2015. aug. 21. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Te ritka ostoba vagy, ne is haragudj. Egy ember miatt egy egész népcsoportot utálni? Komolyan?
2015. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Fizikumodtól,korodtól,nemedtől és a kapcsolatotoktól függően:

--szép szóval(vagy kevésbé széppel)értesd meg Vele

--kerüld el,ne állj Vele szóba

--azt az egy embert vágd jól orrba

2015. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem hulye, mert felismerte hogy ez nem jó, és még változtatni is akar rajta!


Szerintem te nem is utálod őket, csak rossz érzésed van velük kapcsolatban. Elővigyázatosság, rossz emlék amiatt az egy miatt.


Idővel elmúlik. Megpróbálhatsz más székelyekkel ismerkedni, hogy legyen jó példa is.

2015. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem is tudom minek nevezzem ezt, utálatnak, vagy valami másnak... De már szót nem találtam eddig rá. Ismerek más székelyeket, és mindig próbálok ezekre gondolni, sőt, sokáig a Kárpátia együttest se tudtam hallgatni, pedig szerettem őket, mert sok számuk szól Erdélyről, meg a székelyekről, és vagy egy évig nem is hallgattam őket. Főleg annál a számuknál, aminek az a címe, hogy Hol vagytok székelyek, és miközben hallgattam, egy hang mondta a fejemben, hogy "bár dögöltetek volna meg mind", meg hasonlók, és akkor mindig megszídtam magam, hogy nem, nem gondolhatok ilyenekre!! Úgyhogy remélem az idő tényleg segít, mert nem akarok a gyűlöletbe belebetegedni.
2015. aug. 21. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Na, ez ismerős. Engem átvágott egy székely, úgy csinált, mintha barát lenne, aztán keresztbe tett. Mondtam magamban, nem fogom egy ember miatt utálni őket. Aztán szerelmet hazudott egy másik, és szintén keresztbe tett.

Elmentem Erdélybe, hogy megszeressem őket. Ott szimpatikusak voltak. Valahogy az jött le, hogy azok szemetek, akik idejöttek. Elengedtem a dolgot, aztán tizenévvel később megint átvert egy székely, pedig direkt úgy álltam hozzá, hogy á, nem bunkók ők, csak úgy tűnt.

Környezetemben is láttam példát közben.

Én azt gondolom, nem kell minden népcsoportot szeretni. És el is kerülhetők. Hiszen ha megismersz valakit, úgyis szóba kerül, hol nőtt fel, aztán ha kiderül, hogy az, elkerülheted a továbbiakban a társaságát és megkímélheted magad a problémáktól.

2015. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utazz Erdélybe, ismer meg sok JÓINDALATÚ, KEDVES székelyt, és akkor majd nem csak a tapló barátod fog eszedbe jutni a 'székely' szóról:)
2015. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is tapasztaltam a munkahelyemen hasonlót. Az egyik nagyon kedves, segítőkész volt, le a kalappal előtte.

A másik kettő eléggé bunkó és puritán volt. Dirigáltak, ugráltatni próbáltak, csakhogy ne kelljen dolgozniuk. Szájhúzás stb. Nem készültem ki, mert két hülye miatt nem fogok. Nekem a gyökereim szlávok, és a nagymamám arra tanított, hogy csak azt adjam amit kapok és DUPLÁN. Természetesen megmondtam neki, hogy kiknek és hol húzzák a pofájukat, és ha románul beszélneka munkahelyen, akkor nincs mit keresniük Magyarországon. Eléggé elsápadtak és kérdezték, hogyan merészelem ezt mondani. Válaszom: Kemény vagyok? Nem én vagyok kemény, hanem az élet. Innentől kezdve normalizálódott a viszonyunk.


A többi emberrel - aki becsületesen dolgozik és normálisan viszonyul az embertársakhoz- nincs semmi bajom.


DE! Meg kell említenem, hogy sem a máshonnan származó határon túli magyarok nem engedték még maguknak ezt a fajta stílust, mint ők ketten....

2016. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!