Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar emberek többsége...

A magyar emberek többsége miért hívja a kenőmargarint vajnak?

Figyelt kérdés
A margarin mikor terjedt el annyira, hogy ha bemennék bármelyik magyar lakásba és kérnek egy vajas kenyeret, szinte biztos margarinost adnának?
2015. aug. 29. 11:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Ez a vaj név, olyan mint egy gyűjtőfogalom ma már.
2015. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

1. Sose volt pénzünk vajra, mindig margarint vettünk.

2. Mivel a vaj egy szótag, a margarin 3- ezért az egyszerűség kedvéért a vaj szót használtuk rá. Mivel nem állt fenn a veszély, hogy összekeverjük őket- hiszen vaj sosem volt otthon.

2015. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez olyan mint az UFO. Mindenki a kis "zöld" vagy "szürke" lényeket hívja UFO-nak.
2015. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Gyűjtőfogalom. Mint hogy felénk sokan mondják hogy "Vettem nutellát" csak mert egyszerűbb kimondani mint azt hogy mogyorókrém, vagy hozzátenni a noname márkát.
2015. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

Engem is zavar, sőt emiatt kínos helyzetbe is kerültem. Barátomék nyaralójában voltunk és mi vállaltuk be a reggeli bevásárlást. Összeírtuk, mire van szükség, a házigazdáék kértek vajat is. Hoztunk vajat. Aztán kiderült, hogy margarinra gondoltak.

Én margarint soha nem veszek, eszembe sem jutott tisztázni, hogy esetleg nincsenek tisztában a különbséggel.

2015. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy az egyik növényi, a másik állati eredetű alapanyagból készül.
2015. aug. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

Ez nem gyűjtőnév, hanem ostobaság. A vaj az vaj, a margarin az margarin. Ránézésre hasonló kinézetű terméknek összetételében köze nincs egymáshoz.

A többsége nem azért hívja vajnak, mert lusta kimondani két szótaggal többet, hanem azért mert lusta utána nézni, hogy mit is eszik valójában, csak az árat nézi. Annyira azért nem drága a vaj sem, hogy a többség ne tudja megfizetni ha normális vajas kenyeret akar enni.

Akinek már annyi pénze sincs, hogy vajat vegyen, annak margarinra sincs, és az már szegénység, tehát nem összekeverendő az igénytelenséggel. Ugyanis sok családnál észrevettem ,hogy volna annyi pénzük, hogy ne ilyen pár száz forintos dolgokon spóroljanak, de mégis mindenből a legolcsóbbat veszik, mert miért adjon ki rá 100 forinttal többet, ha helyettesíti az olcsóbb is.

Hogy mikor terjedt el, nem tudom, de valószínűleg a kezdetektől épült be fokozatosan a köztudatba, amikor elkezdték reklámozni a margarint az állítólagos egészségesebb mivolta miatt teavaj helyett, és a manipulációnak köszönhetően amolyan vajként épült be a köztudatba. Az összetételéről és az előállításáról jóval később kezdtek el viták folyni, amikor elkezdték megcáfolni a jótékony hatását. De addigra a köznyelvben már vaj lett belőle.

2015. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Mert jobb kimondani hogy "Ide adnád a vajat?" mint azt hogy "Ide adnád a margarint?".
2015. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én pl laktózérzékenyként nem nagyon ehetek vajat, meg nem is annyival finomabb mint a margarin, hogy megérje megvenni.


Sokszor meg nincs is ráírva, hogy az vaj vagy margarin, csak a gyártó neve van rajta nagybetűkkel, kisbetűsnél, meg hogy valójában mi is az, és mivel a vajas és margarinos dobozok egymás mellett vannak össze vissza így nem nagyon lehet eldönteni ránézésre, hogy melyik mi

2015. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Margarint kenheted egybol,a teavajnal varni kell.
2015. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!