Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány cigány, roma, gádzsó él...

Hány cigány, roma, gádzsó él a világon?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam hogy ők kissebségben élnek itt magyarországon, vannak kb 1 millióan, de még egymillió él amerikában is, valamennyien élnek olaszországban stb a világ sok sok pontján, de azt nem lehet tudni, hogy kb hányan vannak... De ha összeszámolnánk őket, az is lehet, hogy többen vannak a magyaroknál. És értem én, hogy itt kisebbségnek számítanak és szidni őket rasszizmusnak számít, de ha vannak 10 millióan vagy többen is akkor már nem lehet azt mondani, hogy ők a kissebbség és rasszizmus ha egy éppen cigány embert tartok nem kívánatos személynek, bár én nem utálom őket, de vannak konkrét személyek legyen az fehér vagy más bármilyen rasszba tartozó ember, ha nem képes tiszteletben tartani más embereket, akkor igenis irritálóak.És ez esetben igenis lehessen azt mondani rá, hogy cigány, ha egyszer az...

És ha azt mondom van cigány bűnözés rögtön rasszistának mondanak, pedig az tény hogy több a magyar börtönökben lévő cigány mint a magyar, sokkal sokkal több. Mindenkinek van egy jófej cigány barátja mindenki ismer rendes cigányokat, vannak is, sokan vannak, de attólmég nehogymár ne lehessen tisztán látni....

De most komolyan hány cigány/roma/gádzsó él ezen a kerek szép világon?



2015. aug. 29. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2015. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem ártana utánanézned a "kisebbség" fogalmának. Ez nem azt jelenti, hogy "számoljuk össze, melyikből hányan élnek a világban, és amiből kevesebb, az a kisebbség". Ez a fogalom egy adott ország összlakosságára vonatkozik, azok, akik nincsenek többségben, azokat kisebbségeknek nevezzük. (Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy van nemzeti, és van etnikai kisebbség is. Sőt, bizonyos országokban vallási kisebbségről is beszélhetünk.) Például egy itt élő német kisebbségnek számít, holott németből jóval több van, mint magyarból. De például egy Romániában élő magyar ott kisebbségnek minősül. Sőt, egy ukrajnai orosz ember is kisebbség, pedig ők aztán tényleg annyian vannak, mint az oroszok. ;-)


A másik dolog a rasszizmus. Ha azt mondod, hogy egy embert a tettei alapján kell megítélni, és lehet valaki jó is, meg rossz is, függetlenül a genetikai hovatartozásától, akkor te reálisan látod a dolgokat. Ha viszont a külső, genetikai jegyek alapján alkotsz véleményt egy emberről, akkor rasszista vagy, és akkor viszont nem állíthatod, hogy az előbbi csoportba tartozol, hiszen ezzel pont azt ástad alá.

Annak pedig, hogy vajon a bűnözésnek esetleg nem pont az anyagi körülményekhez van-e köze, és hogy vajon azonos esélyekkel indul-e egy cigány és egy vele azonos képességű magyar egy munkahelyi jelentkezés során, azon érdemes elgondolkodni. Elárulom: meglepő összefüggésekre fog bukkanni az ember. Mint ahogy akkor is, ha azt a témát feszegeti, hogy vajon az igazán nagy bűnözők között milyen arányban vannak az egyes nemzetiségek, illetve azt, hogy vajon a törvény tényleg mindenkire ugyanúgy vonatkozik-e, vagy esetleg ugyanazért a tettért van, hogy valaki börtént kap, másvalaki meg semmit? Hidd el, sok érdekes összefüggésre lelne az ember, ha beleásná magát ebbe a témába.

2015. aug. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát a bűnözési arányokat tekintve simán lehetnék cigánygyűlölő és nem véletlenül vannak ilyen arányok, ez egy okozat, nem a kiváltó oka annak, hogy ilyen arányok keletkeztek. Értem mit mondasz a kissebbségről és igazad is van, mert országos szinten nézzük ezt a dolgot, de attól még a felvetésem, h kb mennyi cigány él a földön arról is van véleményed?
2015. szept. 2. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
több mint az optimális 0
2015. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Látom nem tudod mit jelent a gádzsó kisfiam:):)
2015. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ahha, ezt telleg benéztem öregapó!
2015. nov. 12. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos túl sok. Ritkítani kéne őket, chaingunnal vagy raksivetővel.
2018. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!