Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan nem szeretik, ahogyan...

Dr. Dobos Irma kérdése:

Sokan nem szeretik, ahogyan becézett, vagy egyéb néven szólítják és ezt az illető szóvá teszi, közli, hogy ő azt nem szereti. Vajon ez a kérés udvariatlanság? Jogosan sértődik meg az, aki kezdeményezi a névhasználatot?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten nem szeretem, ha valaki becézgetni akarja a nevem. Ha friss az ismeretség, akkor jelzem neki, hogy nekem ez így nem tetszik, persze kultúrált formában. Nem értem, hogy miért kéne megsértődni azon, hogy én nem szeretném, hogy pl Timinek hívjon Tímea helyett. Szerintem semmi sértő nincs ebben a másik fél számára. Inkább azt találnám sértőnek, ha ő a kérsésem ellenére is Timinek hívna - a példánál maradva.
2015. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 opened paradise ***** válasza:
100%

Nem az szerintem,nem tudhatta előtte a másik.

Amúgy az én nevem szinte becézhetetlen,ezért azt szokták,hogy név+ka. Na attól a hideg ráz,azonnal harapok érte.

2015. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!