Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha van az...

Miért baj az, ha van az emberben egy természetes ellenérzés az idegenekkel és a bűnözőkkel szemben? Már egyből rasszista?

Figyelt kérdés

A barátnőm 18 éves német, egy volt NSZK-s tartományban lévő kb. fél milliós városban él. (direkt nem mondom a város nevét). A kapcsolatunk most jutott el odáig, hogy kimenjek hozzá pár hétre.

Kérdeztem tőle, hogy vannak-e a városban veszélyes környékek, annak ellenére, hogy gyönyörű és fejlett környék. És mondta, hogy igen vannak. Ahol más országokból/kontinensekből érkező emberek laknak és naponta 5ször megy ki a rendőrség zavargások és késelések miatt, hát azoknak a helyeknek a környékére sem szeret menni.


Mi ebben a rossz? Mi ebben a rasszista? A barátnőm egy tündér, egyáltalán nem lenéző vagy előítéletes senkivel, kedves és barátságos, életvidám. A légynek sem tudna ártani. Ő is rasszista lenne szerintetek?


2015. aug. 31. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Több különböző nemzet egy városrészbe települ, szinte elkerülhetetlen, hogy zavargások törjenek ki. Ezt megérteni még önmagában nem rasszizmus. Ha nem megy oda, az sem rasszizmus, azt úgy hívják, hogy józan ész.

Az a rasszizmus, ha egy embert a bőre színe alapján mondod meg, hogy bűnöző-e vagy sem. Fordítva teljesen rendben van. Egy bűnözőnek teljesen mindegy, hogy milyen a színe, mert az bűnöző.

2015. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom hogy a barátnőd rasszista-e, de rólad tudom hogy igen. Vannak veszélyesebb környékek, és tény hogy ezek a szegényebb környékek. Vagyis nagyon gyakran a kisebbségek, bevándorlók, stb. által lakott környékek. Ezt mindenki tudja, és az elismerésétől nem lesz senki rasszista. Csak tudod, értelmes ember.


Attól, hogy szerinted nem baj ha természetes ellenérzésed van az idegenekkel szemben és hogy szinte felcserélhetően használod az idegen és a bűnöző szavakat, na abból tudom hogy te rasszista vagy.


Egyébként a rasszizmus és a kedvesség teljesen független dolgok. Itt az a probléma, hogy neked a rasszista is csak egy olyan általánosítás, mint mondjuk az idegen. Vagyis elképzelsz egy általános rasszistát ahogy elképzelsz egy általános cigányt meg általános bevándorlót, és azt rá akarod erőszakolni mindenkire. Aki ennek nem felel meg az meg nyilván nem lehet rasszista. Az ilyenek mint te aztán nagyban szabadkoznak, hogy "de én csak az OLYAN zsidókat, cigányokat, négereket, arabokat, kínaiakat és nőket utálom". Mert neked az arab nem egy tulajdonság, hanem egy kategória. Aztán ha valaki nem illik a kategóriádba és mégis arab akkor hátrálsz.

2015. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
25%

Mondjuk azon elgondolkodhatnál, hogy akkor ha holnap közli veled,hogy te egy mocsok idegen vagy tehát bűnöző, akkor elég furcsa képet vágnál szerintem és minimum hülyének tartanád mert nem az alapján ítélne meg, hogy mit tettél, hanem, hogy honnan származol.

egyébként rohadtul nem értem mi abban atitok, hogy melyik városról van szó a leírás 5-6 városra illik mindössze

2015. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Senki sem szeret olyan kornyekeken maszkalni, ahol barmelyik pillanatban inzultusba keveredhet ... az utikonyvek kimondottan felhivjak a turistak figyelmet, hogy egyes orszagokban/varosokban melyek ezek a helyek.


Budapesten hiresen hirhedt kornyek volt a "nyocker", de kobanyan is lehet hamar kapni egy emberes pofont ... nem ajanlatos este a Nepligetben setalni es meg lehetne sorolni.


Nem ez a rasszizmus.

2015. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!