Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám egy vak gyermeknek...

Hogy tudnám egy vak gyermeknek minél részletesebben elmesélni, milyen egy játszótér? Úgy, hogy azt tapintás nélkül is eltudja képzelni milyen is lehet az?

Figyelt kérdés
Kis segítséget szeretnék kérni ez ügyben, hogy kezdjem el neki elmondani, minél részletesebben szeretném, de nem tudom, hogy tudnám neki körülírni azt amit nem lát. Tanácstalan vagyok...
2015. szept. 8. 19:03
 1/4 anonim válasza:
úgy született, hogy vak? hány éves?
2015. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát csak mesélni nem nagyon fogod tudni... ha sosem látott nem fogja tudni elképzelni. Próbáld azzal, hogy otthon lévő tárgyakon mutatod meg neki.. például homokot adsz a kezébe és elmondod hogy ez van a játékok körül hogy ne üssék meg magukat a gyerekek. Ha létrára mászik mondhatod hogy az egy mászóka, vagy épp a csúszdához mászik. Forgasd meg, ez olyan mint a körhinta. Nem egyszerű a dolog.
2015. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak szóban történő elmagyarázásra nincs ötletem. Én megpróbálnám otthon elérhető dolgokból "modellezni" a játékokat. Pl. készítenénk libikókát úgy, hogy egy építőkockára keresztbe fektetnénk egy hosszú vonalzót. Ráültetnénk két játékfigurát a végeire, és a gyerek kipróbálhatná, hogy mikor lenyomja az egyiket, akkor felemelkedik a másik. A hintát takaróban hintáztatással lehet talán megízleltetni. A homokozóhoz egy dobozba öntenék búzadarát vagy sót, esetleg kicsit be is vizezném, és kipróbálhatná kicsiben az építkezést. A mászókáról el lehet mondani, hogy különféle módon összekötött létrákból áll. A csúszda a legnehezebb ügy, persze azt is lehet úgy, mint a libikókát, de ha van otthon nem szálkás deszka, akkor azon le lehet csúsztatni a gyereket (kézben fogva, hogy le ne essen).
2015. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket.
2015. szept. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!