Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szívetekre vagy az eszetekre...

Mulder614 kérdése:

A szívetekre vagy az eszetekre hallgattok inkább?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy hogyan lássátok mi jobb? Ha az érzéseitekre hallgattok vagyis a szívetekre, vagy ha meggondoltok mindent alaposan elnyomjátok a szíveteket és észből hoztok döntéseket?

2015. szept. 9. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az adott helyzettől függ. Mondjuk munkában inkább az eszemre, magánéletben meg inkább a szívemre.

De minden helyzet más. Olyan nincs, hogy mindig a szívemre, vagy mindig az eszemre.

2015. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Csak és kizárólag az Őrtorony és Ébredjetek folyóiratra halgatok, a köf tanácsaira, és a vének lelkiismerete számomra a mérvadó. Meg esetleg a most megjelent éleslátás könyv, ami hogy, hogy nem 2 szer akkora tartalmú, mint maga a biblia. eddig pl azt hittem, hogy ha megbánok valamit, akkor a Teremtő megbocsájtja. Az eszem, és a szívem mondta ezt. De mióta megjelent az éleslátás könyv, tudom, hogy nem így van: Isten szól egy SZERÁFNAK, aki eljön hozzám, és leégeti róllam a bűnt, megtisztít. Ezt nem gondoltam volna. Így mostmár amiatt is lelkiismeretfurdalásom van, hogy szegény szeráf mennyit dolgozhat. Lehet, hogy miattam kell felkelnie az álmából, vagy épp horgászott, és miattam abba kell hagynia.


a NEMZEDÉK SZÓRÓL IS ÚGY GONDOLTAM AZ ESZEMMEL, ÉS A SZÍVEMMEL, HOGY AZ NEM 2 GENERÁCIÓRA VONATKOZIK, DE HÁLA A JW.BROADCASTINGNAK, ELMAGYARÁZTÁK, HOGY MINDEN ÉRTELMEZŐ SZÓTÁR ROSSZUL TUDJA, SŐT, MAGA A BIBLIA IS ROSSZUL HASZNÁLJA EZT A SZÓT.


köszönet neked hű és értelmes műsorvezető testület!!!


(irónia)

2015. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hát, ha szabad így mondanom, egyikre sem. Inkább az Igére, a Bibliára hallgatok. Az Újszövetség eléggé kitér mindenre. Vagy, ha úgy tetszik, mindkettőre, mert az eszembe jutnak az Igék, de Isten a szívembe írta a parancsolatait. Szóval nehéz a kérdés:) Viszont azt megtanultam az igéből, hogy ne az érzéseimre hallgassak (főleg, ha negatív - aggodalomhoz vezet, vö: "semmifelől ne aggodalmaskodjatok"), hanem az Igére, a körülményeim, pedig látszólagosak. Tehát az életvitelemet, gondolkodásomat, hangulatomat nem a világ, a hírek, rémhírek, stb... határozzák meg, hanem az Ige, a Biblia. Ezt tanulom, gyakorlom
2015. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy inkább racionalitást és érzelmeket kell mondani és nagyon könnyen lehet dönteni.
2015. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igyekszem Istenre hallgatni, de sokszor rosszul döntök és befolyásolnak az érzelmeim.

Pl: múltkor leférfiszaporítósjtezett egy öreg néni én ahelyett, hogy higgadtan elmagyaráztam volna neki, hogy igaza van, mert én is voltam valaha iciri-picike férfiszaporítósejtecske, ahogy ő is, inkább közöltem vele, hogy maradjon távol az unokáitól, mert ha csak ezt tanulják el, akkor nem ér semmit az egész. Nem vagyok rá büszke.

2015. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember csak a szivére hallgat akkor még ha jó útra is tért, el fogja hagyni. Ha meg van újjitva az ember gondolkodása fentről jövő tudománnyal, akkor nem hibázik. Több ige is van. Csak egyet idézek:


Péld 19:2 A lélek sem jó tudomány(értelem) nélkül; és aki [csak] a lábával siet, hibázik.


A lábával siet az az ember, akit csak az érzései, ösztönei vezetnek.

2015. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az eszemre. Ezzel döntöm el, hogy az adott esetben az eszem, vagy a szívem a fontosabb és helyesebb.
2015. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az eszünk és a szívünk alapján gondolkodnánk minden 2. ember ugyan azt gondolná.
2015. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 I.B.T. ***** válasza:
Eszemre de ismerek olyanokat is akik a májukra.
2015. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!