Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves Tinédzserek, kamaszok!...

Kedves Tinédzserek, kamaszok! Mennyire érdekel Titeket az önismeret?

Figyelt kérdés
Mennyit foglalkoztok azzal, kik vagytok valójában, mik a belső motivációtok, miért viselkedtek egy adott helyzetben így, egy másikban úgy? Mennyi időtök van megismerni saját magatokat, a lelki működéseteket? Egyáltalán foglalkoztatnak Titeket ezek a témák, vagy nem? Tudtok erről beszélgetni? Szoktatok a témában olvasni? Köszönöm a válaszaitokat! Kérem, hogy tényleg csak 20 éven aluliak válaszoljanak, mondjuk 13 évtől felfelé! Ti viszont lelkesen, sokat segítenétek Nekem! Köszönöm!
2015. szept. 11. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A mai fiatalokat nem túlzottan érdekli. Engem sem igazán érdekelt, bár én nem a mai "suttyó tinédzser" fiatalság részét képeztem, elnézést a kivételektől. Diploma munka esetleg esettanulmány? :D 22/f. :D
2015. szept. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én szerintem elég sokat foglalkozok vele.

Most is ezzel kapcsolatos könyvet olvasok.

Mindig is érdekelt a pszichológia ezen része.

Persze, beszélgetni is tudok róla. Leginkább édesanyámmal szoktam - ő is tanult pszichológiát.

Viszont szerintem a jelentős kisebbség része vagyok ilyen szempontból.

16/L

2015. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig is értettem személyiségem és, hogy adott helyzetben mit, és miért csinálok/csináltam. Legfeljebb később átgondolom milyen alternatívák lehettek volna még.


Szeretem a különböző logikai fajtákat, érveléseket, filozófia könyvet is olvastam már. A matematika, fizika sokkal inkább előrébb van a filozófiánál, egyetlen célom vele az volt, hogy megtaláljam azt a gondolkodási metódust, amit én is osztok. (főleg a determinizmus, ha mindenki így tekintene rá, biztos népszerűbb lenne)


Hogy valaki mennyire ismeri meg önmagát, attól függhet milyen személyiségű. Az introvertáltak nagyobb előnyben vannak. Vagy, hogy alvás előtt hány órát gondolkodik, mire képes elaludni, én legalább 2 órát

2015. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon is érdekelnek ezek a dolgok, hogy kinek milyen a személyisége és mások megismerése által egy más szemmel láthatom a világot. Mindig is érdekelt ez a fajta psychológia és ezzel kapcsolatbam sokat is olvastam :) 16/L
2015. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem nagyon érdekelnek az ilyen dolgok! Imádok teszteket csinálni meg ilyesmik:D ahogy a baráti körömben is mindenki:) 13/L
2015. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!