Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne becézni a...

Hogyan lehetne becézni a Bereniké nevet?

Figyelt kérdés
Egyszer esetleg el tudnám ezt képzelni leendő gyermekem neveként, de nagyon zavar, hogy nem jut eszembe rá egy jó becenév sem.

2015. szept. 17. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Te komolyan már a születésekor ekkora hátránnyal indítanád szegény gyereket. Bereniké, hát ez milyen elcseszett név már megbocsáss. Egy magyar név, pl Krisztina, Gabriella vagy akármi más miért nem jó. Azokat még becézni is lehet hogy Kriszti, meg Gabi. Ennyi erővel nevezhetnéd eperkének is, olyan is van, sőt állítólag olyan is van hogy Teahab. Na a Bereniké pont ennyire ebsztt név.
2015. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi köze nincs senkinek hozzá, milyen nevek tetszenek, vagy nem tetszenek. A becézésére vagyok kíváncsi, nem az ötleteidre. Nem lesz a majdani gyerekem se Krisztina, se Csilla, se Maris, se Pista.
2015. szept. 17. 21:20
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Mert a Bereniké, az név?
2015. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%

Tomi vagyok, de becéztek (csúfoltak) már Csincsillának is.

A Berenikét talán Szódavíznek lehetne becézni!

2015. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Bercinek lehet becézni, ha nagyon szeretnéd, bár az fiúnév, a Bereniké az milyen? Még sosem hallottam róla.
2015. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

"A Bereniké [1] görög (makedón) eredetű női név, jelentése: győzelmet, diadalt hozó."

El tudnám képzelni becenévként a Renit, ugyanúgy mint a Nikét. De kaphat a nevétől független becenevet is, nem?

2015. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Niké?
2015. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
Igen, Niké :)Hiába, gyerekkorom óta rajongok a görög mitológiáért :)
2015. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a Bereniķé már magában becenévnek tűnik, mert normális keresztnévnek túl idegen hangzású.
2015. szept. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Én ismerek Berenikét, őt Bercsinek szokták szólítani.

Az utálkozóknak meg csak annyit, hogy attól, hogy te földhözragadt vagy, nem lesz egy kicsit különlegesebb név "elcseszett".

2015. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!