Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ertelme a talpon levo...

Mi ertelme a talpon levo melyedesnek? Ludtalpas vagyok teljesen telitalpas most kaptam ludtalp betetet es nem ertem mire szolgal az a melyedes a talpon. (Bocs h nemvoltam tudomanyos nemtom a melyedes megfelelojet) :'D

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat számít osonásnál, hirtelen megindulásnál, ugrásnál, amikor is lényeg a tapadás meg az elrugaszkodás.
2015. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyedes? :D

Mármint a talpboltozatra (Asszem ez a neve :D ) gondolsz?


Mennyire súlyos a ludtalpad?

2015. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam :) nagyon sulyos de mar van betetem teljesen lapos volt a talpam most van rajta egykis melyedes(talpbolt) xD tiszta fura h nem erintkezik a folddel a labam kozepso resze annyira :) mer azt hallottam h a ludtalp miatt szokott butyok kialakulni??
2015. szept. 24. 22:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem hallottam :O


Azért kérdeztem mennyire súlyos, mert B.nomnek is van kicsi ludtalpa es neki doki ( ludtalppal foglalkozó) mondta, hogy ameddig nem súlyos ( ezt a sokuk biztos tudjak mitől súlyos :D ) addig felesleges a talpbetet, mert csak elcs_eszi vele a lábat :/

2015. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg?? Hogy tudja elcseszni? :O
2015. szept. 24. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
MErt hosszútávon rendkívül megterhelő a belső bokaízületeknek, szalagoknak, amik így is megnyúltak - hisz azért nem megfelelő a talpboltozatod.
2015. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lúdtalpas vagy, nem megfelelően/egyenletesen oszlik el a súlyod és könnyen alakulhat ki belőle boka vagy térdfájdalom. Én gyerekkorom óta lúdtalpas vagyok és soha nem bírtam például felvenni magassarkú cipőt, mert ha lábujjhegyre állok, úgy érzem, mintha késsel szúrnának bele a térdembe. Néha lapos talpú cipőnél is elkezd fájni valamelyik térdem, de hála égnek általában 1-2 óra múlva abbamarad a fájdalom. De félek tőle, mi lesz ebből később. Még 30 éves sem vagyok és néha mégis lesántít már a fájdalom. :(
2015. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert elgyengulnek az izmok es meg rosszabb lehet

Szóval amíg nem muszáj normális orvos nem ad ludtalpbetetet :)

2015. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!