Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség bosszú és...

Mi a különbség bosszú és igazságtétel között?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán hogy a bosszú az egy már megtörtént igazságtalanság után történik, egy arra való reagálás.

Az igazságtétel meg inkább egy még alakuló cselekvés közepette születik, szóval megy a vita valamiről, és egyik fél sem tett még végleges lépést, hanem jön az igazságtétel, valamiféle kompromisszum. Nem?

2015. okt. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Az egyéni szempontok döntik el, ami egyiknek bosszú, a másiknak igazságtétel. Sokszor a többség álláspontja a releváns, de nem biztos, hogy igazságos.
2015. okt. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A bosszú vélt vagy valós sérelem megtorlása, jellemzően a sérelmet elszenvedő vagy vele elfogult személy követi el.

Az igazságtétel viszont a kor társadalmi normái szerint, ma már önbíráskodás nélkül, rendezi a sérelmek orvoslását. Mediáció, polgári/büntető per.

2015. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz konkrétan? :)
2015. okt. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő egy minket ért sérelem valamilyen módon való kompenzálása, de míg a bosszú öncélú, és annak hogy mivel bosszulok meg valamit, nincs köze az eredeti sérelemhez, az igazságtétel az eredeti sérelem jóvátétele valami módon. Például, ha a szomszédom ellopta a tévémet, és én ezért leöntöm a házát festékkel, az bosszú, de ha visszaveszem a tévém, az igazságtétel.
2015. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sunshinedoll ***** válasza:
A bosszú általában személyes sérelemből fakad, míg az igazságtétel sokkal általánosabb. Szerintem.
2015. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazságtétel célja a sértett szenvedésének, igazságának orvoslása.

A bosszú célja a sértést elkövető megfingatása, bántása.

2015. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!