Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Diákok, egyetemisták! Hogy...

Diákok, egyetemisták! Hogy csináljátok azt, hogy évente új, drága telefont vesztek (+100E), divatos boltokban (Zara, Mango stb) vásároltok? Komolyan érdekel hogyan lehet fedezni ezeket a kiadásokat.

Figyelt kérdés

Tényleg nem rossz szándékkal kérdezem ezt.

Egyetemen tanulok, mellette, ha éppen van meló, akkor dolgozok is, hogy fenntartsam magam valahogy.

Egyszerűen nem tudok eleget melózni ahhoz, hogy ilyen dolgokat megengedhessek magamnak.

Csak ámulok bámulok néha, hogy más kb velem egykorúak milyen hiperszuper cuccukkal járkálnak.


Én is vágyom ilyenekre, új laptop, telefon, szép cipő stb, de egyszerűen nem tudok ennyit megkeresni, hoyg fussa rá.

Ha van munkátok a tanulás mellett, akkor mit dolgoztok?

Én egy boltban dolgozok amikor éppen tudok, tehát nem fizet valami jól :(


2015. okt. 6. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
A Szerencsejáték RT már hatvan éve minden héten adott az országnak egy olyan milliomost akinek az ük unokáinak sem lesznek anyagi gondjai. Akinek ez nem adatott meg, a családban nem volt ilyen nyeremény, annak a szülei szépen lassan tönkremennek. Mire a gyerek kitanul, már a tűzifát sem képesek megvenni!
2015. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommentelő megint ivott. Am a szüleik tehetősek, vagy az adott telepulesen laknak a szuleivel es a diakmunkabol kapott penzt nem kell leadniuk. En is jomodu egyetemista lennek ha nem kene hazaadnom..;(
2015. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a családi háttértől függ. Nekem szerencsére megtehetik a szüleim hogy támogatnak. Az alapvető dolgokat (lakhatás, utazás, spórolósan a kaja) fedezik, minden mást saját pénzből állok. Pénzügyi gyakornok vagyok egy multinál, ez olyan 70 ezer forintot jelent havonta részmunkaidőben.
2015. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Családi háttér van akinek gazdagok a szülei, diákmunka ami jobban jövedelmez vagy egy kisebb vállakozás ( egyik nap irt egy srác aki tolmács de van egy kisebb webshopja), vagy tudod van gazdag barátja ha lány.
2015. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Családi háttér vagy valami extra jó munka.

Egyetemista vagyok, régi Nokiám van és a legtöbb cuccom elég olcsó volt. Senki sem nézi, hogy mennyibe kerültek a cuccaim, mert olcsó helyen is találni jó dolgokat. A barátnőm sem költ ilyenekre sokat, mégis nőies és jó ruhái vannak.

Igazából miért vágysz ilyenekre? A világból kitud kergetni, aki a 100 ezres telefonját csak selfire meg netre használja... :-D

2015. okt. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
"A kisgyerek és a részeg mindig igazat mond!"
2015. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyu veszi.Meg apu.

Biztos van olyan aki munkából megkeresett pénzét gyűjti,és gyűjti.

2015. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Anya és apa ad rá pénzt, hogy ne kelljen 2 szak mellett dolgoznom. Szerencsémre nekik futja rá és a születésemtől kezdve gyűjtögették nekem a pénzt, hogyha tovább akarok tanulni onnan is tudjak levenni, ha nagyobb kiadásom van (kaució, kirándulás, könyvek megvásárlása).
2015. okt. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én úgy tudom ezt elérni hogy ebay.com-on vagy foundyt.com-on eladok dolgokat.Én személy szerint egyfajta gyűjtő vagyok ,ásványokat gyűjtök egészen kis korom óta , ha van egy jó kalapácsod és tudsz jó lelőhelyet akkor csak időre van szükséged(itthon Erdélyben sok jó ásványlelőhely található).Vagy még sokszor szoktam járni bolhapiacokra és az évente kétszer Erdélyben ,Feketetón megrendezett egész Európa legnagyobb régiségpiacára.Vagy néha turkálókba is megyek , legutóbb sikerült beszereznem egy eredeti Louis Vuitton táskát, amelyet sikerült 300$-ért eladnom az ebay segítségével (újonnan 500 dollárt ért volna) , 15 lejért(kb.1050FT) vettem volt a táskát.Remélem hogy sikerült segítenem neked.:))
2015. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ajánlom hogy nézd meg ezeket a videókat, sokat segítettek volt nekem is amikor még kezdő voltam :


https://www.youtube.com/watch?v=tyAftkomNm0


https://www.youtube.com/watch?v=llD8L3uNk5A


https://www.youtube.com/watch?v=xq6c0zK5dPo


Különösen ajánlom a "Craigslist Hunter" videóit ,sokat lehet tanulni tőle.

2015. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!