Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebből lehet később valamilyen...

Ebből lehet később valamilyen problémám, vagy nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm,igaz személyesen nem ismerem,de már nem igazán beszélek vele.Szinte mindig kamu facebookot csinált,kamu névvel,pl kiscica,vagy egy kitalált személynévvel,adatokkal.Nos,úgy egy hónapja volt egy nézeteltérése valakivel,így jelentették az akkori fb ját(kamu volt az is).Azóta csak kamu fb okokat gyárt,szintén kamu adatokkal,ha valakit fel is vesz,akkor levédi az ismerőseit.Én ezeket a fb okat jelentettem,s ki is törölték.Most az a helyzet,hogy ez az ismerős azt mondta,bemegy a rendőrségre fejelentést tenni ismeretlen tettes ellen,hogy már öt fb ját tiltották.A kérdésem az lenne,a rendőrség foglalkozik ezzel?Már megbántam,hogy ebbe beleavatkoztam.De állítólag a szabályzatban is az van,hogy a kamu oldalakat kitörlik.
2015. okt. 7. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez most komoly?:D emiatt ne stresszelj,ez egy idióta barom.a rendőrök is ugyan ezt fogják gondolni.
2015. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor kamuzik a leányzó?Szerintem is ki fogják röhögni.De az ő baja ilyen kedves kiscica,meg kamu nevekkel,születési dátumokkal regisztrált.Én meg jelentettem,meg még pár ismerős is.Csak hisztériázott(nem nekem,)hogy egy hónap alatt mind kitörölték,s hogy ez már rendőrségi ügy :D
2015. okt. 7. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Neked miert baj, ha valaki nem akarja reklamozni magat fb on es csillamponik moge bujik? Ha valodi ismerosei vannak ott, nem.total idegenek, akkor nem.gaz szerintem.


De rendorsegi ugy nem lesz belole, az biztos.

2015. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel o sertette meg a FB felhasznaloi szabalyzatat, ezert csak ot lehetne felelossegre vonni :)


Bar az nem szabalysertes es nem buncselekmeny, egyetlen kovetkezmenye hogy torlik es kesz.

2015. okt. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én sem reklámozom magam,nem jelölgetek senkit,nem rakok nagyon ki semmit.Ő volt kint kamu névvel,lakhellyel,születési dátummal,stb.Többen is jelentették.
2015. okt. 7. 09:56
 6/14 Phoney ***** válasza:
Persze, hogy foglalkoznak vele, kap az ismerősöd egy cukorkát és hazaküldik. Ennek az egésznek semmi köze a rendőrséghez, a facebookos jelentés pedig pont arra való, amire használtad.
2015. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Komoly tévedés, hogy nem foglalkoznak vele, a hatályos törvények szerint mindent ki kell vizsgálniuk amit bejelentenek és ezt meg is teszik. A városi rendőrkapitányságokon külön osztály van, ami az internettel kapcsolatos bűncselekményekkel foglalkozik. Ezt onnan tudom, hogy voltam ilyen helyen és láttam. És nem is kifejezetten a legalacsonyanbb rangú nyomozók kapják az ilyen ügyeket. Ha bűncselekmény gyanúja merül fel, akkor gondolkodás nélkül beidéznek bárkit kihallgatásra amire kötelező elmenni. Olyasmi miatt is beidézhetnek, ha folyton valaki másnak adod ki magad vagy rendszeresen olyasmig posztolsz, amivel másokat megsértesz, vagy ha pl. levelezésen keresztül lelkileg terrorizálsz, zaklatsz valakit.
2015. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De engem miért vennének elő?


Tehát, milyen dolgok járhatnak felfüggesztéssel?

1. Hamis név használata

Ez a leggyakoribb ok, amiért egy Facebook fiókot felfüggeszthetnek. Milyen reakcióra számít, amikor pl. egy tárgy nevét adja meg saját neve helyett? Mindig használja a valódi nevét Facebookon


Facebook profilok csak embereknek!

Amikor létrehoz egy Facebook profilt egy kutyának, macskának, cégnek vagy bármi másnak, ami nem ember, vállalja a kockázatát, hogy a Facebook törölni fogja az ilyen profilt.


. Hamis születési dátum megadása

Soha ne használjon hihetetlen születési dátumot, olyat mint például 1910, mert ez egy kicsi, de annál gyakoribb indok a fiókok felfüggesztésének.


Figyelem: Ha a fiókját letiltják, előfordulhat, hogy többé nem lesz újra aktiválva. Amit tehet, az az, hogy fellebbez a döntés ellen, majd azt vagy elfogadják, vagy nem. Nem kétséges azonban, hogy egyszerűbb megakadályozni a bajt, mintsem utólag a fiók helyreállításáért “harcolni”. És ahogy feljebb is írtam, ne csak a Facebook legyen az online kapcsolattartás helyszíne, tartsa “több helyen” az ismerőseit!

2015. okt. 7. 10:49
 9/14 A kérdező kommentje:

ő akar ismeretlen tettes ellen feljelentést tenni.

ő csinált kamu fb okokat.majd jol korberohogik

2015. okt. 7. 10:51
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha túl sok ember használja a jelentem funkciót az ön fiókjára, akkor is pórul járhat Nemcsak én jelentettem elvileg
2015. okt. 7. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!