Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretnék kiköltözni Angliába...

Szeretnék kiköltözni Angliába de nem tudom pontosan mire számítsak és hogy ennyi pénz elég lenne-e?

Figyelt kérdés

szóval angolul úgy beszélek mint magyarul 5 éves korom óta tanulom, és egyedül vágnék neki London lenne az uticélom viszont nem tudom pontosan mennyi az az annyi amivel ki tudnék menni úgy hogy kibérelek egy kis szobát elintézem a papirokat és mire munkát találok

úgy gondoltam hogy 3500 angol font elég lenne az kb másfél millió ft esetleg valakinek tapasztalat vagy vélemény


23/L


2015. okt. 24. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Eleg. De miert London?


En egy tangerparti vrosban elek es rengeteg baratom/ismerosom aki a fovarosban el panaszkodik, hogy mennyire nem lehet megelni ha nem csak kisszobaban nyomorog meg 6 masik emberrel egyutt egy hazban alberletben, hogy a kozlekedes egy remalom es ugy anblock, elhetetlen a varos. De Te tudod.

2015. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem szeretnék nyomorogni valami irodai aszisztens vagy titkárnői állást szeretnék esetleg talán még call centeresnek is elmennék majd utána ha van munkám kivennék egy kis lakást

egyébként azért London mert szeretem a nagy várost a nyüzsgést :)

2015. okt. 24. 16:37
 3/11 anonim ***** válasza:

A pénz elég lesz, ennél kevesebb összeggel is neki vágnak.

Ha van nyelvtudás, akkor gondod nem nagyon lesz.

Bár Londont én sem ajánlom, mert a városi nyüzsgést egy kisebb angliai városban is megélheted.

Én egy kisebb városban élek (mondjuk akkor mint Miskolc)

és itt is van nyüzsgés, minden ami kell.

De Londonnal ellentétben nyugisabb, olcsóbb, és akár olyan munkát is találsz amit keresel. (mindig van felvétel ilyen melókban) Ami még a lényeg, hogy nem kell attól tartanod mint Londonban, hogy kitúrnak a melóhelyről, mert bizony ott keményen ez megy (tudom, éltem ott 1 évet)

De legfontosabb, hogy fizetésed nem lesz több mint egy másik városban, csak éppen nagyon nem mindegy, hogy ha majd lesz lehetőséged mondjuk stúdiólakást bérelni, hogy mennyiért bérled. Mert ugye nem mindegy, hogy havi 1100 font + council tax+ rezsi vagy 500 font + council tax+ rezsi ...

De én ettől függetlenül sok sikert kívánok neked.

2015. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és te melyik városban élsz kedves utolsó? :)
2015. okt. 24. 17:20
 5/11 A kérdező kommentje:
jaj és egy kérdés oké hogy kimegyek és van pénzem de hol kezdjem mármint hogyan béreljek ki szobát csak így a távolból vagy ez hogy megy? Mert ha megérkeztem ugye valahol aludnom kell :)
2015. okt. 24. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Bérelj szobát egy hostelben, 1-2 nap alatt találsz Gumtree-n vagy spareroom-on szobát.


London a lehető legrosszabb választás amúgy. Ha nem akarod a fizetésed nagy részét egy patkánylyukra költeni, a maradékot meg közlekedésre, akkor nem oda mész, hanem mondjuk Manchesterbe vagy Bristolba, de Edinburgh is szuper hely. Sokkal barátságosabb és élhetőbb helyek, Manchesterben nagyon sok manapság a lehetőség, sok cég befektet az olcsóbb ingatlanárak miatt. Nagyon gondold át Londont, nem véletlenül költözött el onnan 600ezer+ angol csak tavaly..

2015. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 16:45-vagyok.


Én azt szoktam tanácsolni azoknak akik kijönnek, hogy ha van ismerősük az adott városban akkor ha megoldható 1-2 éjszakát nála eltölteni, így nyugodtan tudsz utána szobát keresni.

De ugye nem mindenkinek van ismerőse. ÍGy a B terv az, hogy úgy gyere ki, hogy minél korábbi géppel érkezzél. Így egész napod van a kiérkezés után, hogy bemenj pár ügynökséghez szobát bérelni, vagy ahogy sétálsz láthatsz pár lakást ahol az ablakban is hirdetik, hogy szoba kiadó ( ezek a magán tulajdonosok)

De ha nem találsz, akkor sincs baj, mert pár óra séta után tuti belefutsz pár kis panzióba, hostelbe ahol 1-2 éjszakát kitudsz venni. Szinte minden városban vannak bed & breakfast szállások.

Egyébként én Wiltshire megyében élek, Oxfordban.

2015. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi a válaszokat :)


egyébként január végén vagy február elején indulnék akkor is találok ugyanúgy munkát remélem ugye?

2015. okt. 25. 12:44
 9/11 Bob the builder ***** válasza:

Az év elején nem ha nem muszáj nem bérelnek fel embereket, mert igyekeznek feltupírozni a számokat. A bónusz számításhoz.

Egyébként ha időd engedi néz szét ezen az oldalon itt hirdetnek munkát és szállást is.

gumtree.com


Ja és olvas blogokat abból látszik, hogy érzik kint magukat az emberek.


[link]

tildy.blog.hu/

[link]

ilyeneket

2015. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 goaus ***** válasza:
Bristol, Manchester, Edinburgh mind sokkal jobb mint London, és mindháromból van közvetlen járat haza (ezért is emeltem ki ezt a 3-at, amúgy szinte minden nagyobb város sokkal jobb mint London, és tényleg van itt nyüzsgés mindehol, tudnak élni az emberek.:)
2015. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!