Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk, ti mennyire vagytok...

Fiúk, ti mennyire vagytok segítőkészek ismeretlen emberekkel? Segítettetek már valamikor valahol egy ismeretlennek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 13:22
 1/9 A kérdező kommentje:
A való életre gondolok mondjuk az utcán, nem az interneten
2015. nov. 26. 13:22
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

volt amikor egy csajnak vittem 10-es csomag zsebkendőt, mert boltból hazafelé mentem és megkérdezték, hogy van e nálam, nem volt, de hazamentem és vittem nekik...a csaj kicsit félre értette a szándékot, azt hitte meg akarom dugni, azért vittem neki...látszott rajta, hogy sírt előtte, nem pont a dugásra gondoltam ránézve...


van egy idős nő aki sokszor tolja a kiskocsiját előttünk, elég nehéz szatyrokkal megrakva, néha segítettem neki egy darabon cipelni, volt amikor sietésben voltam nem értem rá, de segítettem...


volt olyan is, hogy pénzzel segítettem ki valakit (nem nagy összeg volt)


22F

2015. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy néz ki, egy idős nagypapának szívesen segítek, de amikor odajön hozzám a dicsáksukár cigány hogy a telefonomon mutassam meg mennyi az idő akkor nemet mondok mert amint megmutatom kikapja a kezemből.
2015. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2015. nov. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Neten folyamatosan emberek életének segítésén fáradozok.

Élőben ahol tudok közbe szólok beszélgetésekbe, megoldjam helyzeteiket, informáljam, segítsek fizikailag ha kell.

Válaszolva, amennyire lehet. Logika....

19 zseni F

2015. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kétszer is segítettem ismeretlen embereknek betolni a kocsijukat, egyedül.

Illetve egyszer segítettem egy idős néninek leszállni a BKV-s buszról, nem alacsonypadlós volt.

19F

2015. nov. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor lehet segítek!
2015. nov. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Kétszer meg háromszor segítettem... Ennyi az eddigi életetek durván 2 évtizede alatt?:( És még akkor ez számít a jobbnak? Nálam kb. heti szinten fordul elő, ismeretlennek segítek kisebb dolgokban. Igaz, járok vonattal is, tömegközlekedéssel... nőknek segítek a csomagjukat levenni a magasabb helyekről, buszra babakocsit feltenni. Kb. 2 hetente adakozok kisebb összeget koldusoknak. De a legtöbb dolog annyira apróság, hogy illedelmességből megcsinálom és fel sem tűnik. Ajtó megtartása... Utcán ha megkérdeznek, hogy mi merre van, ha tudok és nem rohanok túlságosan, segítek.. Nem kell mindenkinek segíteni. Még Jézusról is azt írja a Biblia, hogy nem segített minden egyes elesetten, mert nem lehet... De legalább járjunk nyitott szemmel és legalább ami szinte semmi fáradtságba meg pénzbe nem kerül jó lenne, ha segítenénk egymáson. Vegyük fel az idősnek a leejtett pénzét, segítsük a vezessük a vakot néhány méteren át, oda ahová szeretné. Nem kell feltétlenül embereket hazakísérni csomagokkal meg minden kéregetőnek adni, de legalább valamit tegyünk.

24/F

2015. nov. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőségem segítek idegennek is.

Segítettem idősebbnek cipekedni, megjavítani ezt azt pl biciklit, felvettem stoppost (na ekkor még nem volt törvénybe, hogy nem szabad :), stb.

Szép napot.

2015. nov. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!