Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is "fura" vagyok?...

Szerintetek is "fura" vagyok? (ill. milyen középsulit ajánlanátok? )

Figyelt kérdés

(nem igazán tudtam eldönteni,hogy ezt most melyik kategóriába tegyem,bocsi)


Nagyon nagyon érdekel a VR (virtual reality=virtuális valóság) világa, a különböző vr headset-ek ,az új technológiák,a videojátékok- és animációjuk.

Hihetetlenül érdekel minden ami ezek körül forog.


14 éves lány vagyok és élőttem a középiskola választás.

A szüleim kicsit kattantnak tartanak emiatt,hiszen folyton ez jár a fejemben: az újítások,a technológia,videojátékok...stb. ,mellesleg szerintük ez a fiúknak való és nem csak ők mondják azt hogy fura és "hülye" vagyok ,hanem az osztálytársaim többsége is.


Nagyon szeretem az informatika órákat , (mi csak adat gyűjtés céljából netezünk,amúgy az alapszintű felhasználást és az office-t vesszük, 2. Félévkor már belekezdenénk az alap programozásba ) ,ugyanakkor jó érzékem van rajzhoz ,szeretek is rajzolni,viszont a matekom nem tökéletes.


1, Szerintetek normális ez az érdeklődési kör?

Mit tegyek,hogy ne vegyem magamra annyira a beszólásokat?


2, Milyen középsulit ajánlanátok?


3, Ilyen érdeklődésbe milyen munkák/ munka lehetőségek tartoznak? (persze nem most dolgoznék,hanem majd a messzi jövőben ,csak érdekelne)


Előre is köszi.



2015. dec. 1. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

1. szerintem teljessen normális, nekem is érdekes érdeklődési köröm van,amiért kritizálnak,csak próbálj nem rájuk figyelni


2. Valamilyen informatikai iskolát, meg nem tudom /ebben a témában hülye vagyok/ de biztos találsz valamit hozzá

2015. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, aki hasonló érdeklődési körű, mint te, ő mondjuk nem ezt tanulja az iskolában, de hobbiból szokott modellezni meg photoshopolni, méghozzá elég jól. Szóval én a helyedben valami ilyesmi iskolába mennék, mondjuk nem tudom, középiskolában tanitanak-e egyáltalán modellezni meg ilyesmi. Ja és barátnőm amúgy designer akar lenni.
2015. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pályaválasztási tanácsadót. Teljesen normális.
2015. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Firedoom ***** válasza:

Teljesen normálisan fogalmazva feltetted egy jol átgondolt kerdest. Erre a 14evesek zöme képtelen.

Bárhogy is kerülsz, elfogod végezni erre fogadni merek. A celjaidat masok miatt ne add fel, azok tesznek azzá ami vagy. Sok sikert!

2015. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

1. Teljesen normális vagy, én is ilyen vagyok. :D Csak engem senki nem piszkált érte, sőt. Vagy csak nem tűnt fel. :D Próbáld felfogni úgy, hogy te kicsit különlegesebb vagy, mint a többi "átlagos, lányos" lány. Nem kell egyformának lennünk.


2. Én (saját példából kiindulva) vagy rajzos középsuliba mennék, vagy ha nem, akkor esetleg info faktot vennék fel később (nem tudom, minden középsuliban van-e olyan lehetőség), illetve utánanéznék, van-e konkrétan infos középsuli. A matek probléma szerintem orvosolható akár különtanárral. Én ugyan nem ilyen irányban mentem tovább, de mikor itthon elkezdtem programozni tanulni, akkor nekiültem magamtól matekozni, mert már régen használtam az egyszerűbb egyenletek megoldásánál bonyolultabb műveleteket. És működik. Kicsit lassan, de működget. :)


3. Szerintem a concept artist lenne neked a megfelelő. Info- és rajztudás, na meg rengeteg kreativitás kell hozzá (ez utóbbival nem tudom hogy állsz).

A pályaválasztási tanácsadó még nem hülyeség esetleg. Vagy nem tudom, ezt hogy hívják ilyenkor még.


Sok szerencsét! :)

2015. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az érdeklődési köröd. Van akit ez érdekel, van akit meg más. Senkinek semmi joga megmondani, hogy mi a normális és mi nem, mert nem vagyunk egyformák. (Az emberek 90%-ának fel kellene nőnie és alapvető dolgokat megtanulnia az életről. Csak zárójeles megjegyzés.)

Ilyesmi munkákban nem nagyon tudok segíteni, de próbálkozz meg valamilyen informatikai sulival.

Se fura nem vagy, se hülye, és a legegyszerűbb, hogy ne vedd magadra, hogy magasról letojod azon emberek véleményét, akiért nem kérdezed. Gondolkodás nélkül bárki tud véleményt alkotni.

2015. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!