Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kellene félnem ebben a helyzet...

Kellene félnem ebben a helyzetben? Történhet valami bajom?

Figyelt kérdés

Van egy volt általános iskolai osztálytársam (1 évig voltunk csak osztálytársak), aki roma, nem a legjobban szituált, de van nála bőven 'rosszabb' is.. Nem volt sosem gondunk egymással. A mai napig köszönünk egymásnak az utcán (több év után meg sem ismertem volna, ha nem köszön).


Viszont a napokban találkoztunk ismét, de megállított kérni egy szál cigit. Adtam neki és beszélgetésbe elegyedtünk (egy szia után mentem volna tovább). Kérdezősködött (mit csinálok, járok e bulizni, van e pasim, dolgozok e, hol tanulok, az intézmény városában lakom e, ehhet hasonlók), kb 6 éve nem volt semmilyen kontakt köztünk. Megdicsért, milyen csinos vagyok.


Aztán kiderült, hogy az apja külföldön futtatja a csajokat és talán a volt oszt.társam is benne van a buliban. Rendőrségi ügyei is voltak, börtönben is volt már.


Szerencsére azt hiszi, hogy azon a környéken lakom, ahol összefutottunk...


Kellene félnem ebben a helyzetben? Nagyon akartam szabadulni kb 5 perc után (20-25 percig mondta a magáét), de nem volt egyszerű.


Mit tehetek? Jogosan tartok egy kicsit, vagy én vagyok paranoiás?


21l


(u.i.: egyáltalán nem vagyok szép, se csinos)



2015. dec. 16. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ilyenkor mondd, hogy várnak, találkozód van egy ismerősöddel/csoporttársaddal, nagyon sietsz, ne haragudjon. A helyedben egy paprikasprayt beszereznék és egy draabig ne közlekedj haza egyedül szerintem.
2015. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szia!Ha már megtörtént a beszélgetés és kikérdezett ez van, azt se tudja hol laksz csak véletlen összefutottatok,ha esetleg felkínálná,hogy legyél prosti mond hogy más terveid vannak és kész, vannak azok a roma lányok akiket nem kell nagyon győzködni hogy legyenek prostik.Az elővigyázatosság mindig jó, ha este kimész ne legyél egyedül,barátoddal/barátnőiddel legyél , de az is lehet,hogy csak tetszettél a srácnak és azért érdeklődött irántad.
2015. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Colix válasza:
100%
az emberek gyakran túlreagálják ezeket a helyzeteket, rengeteg roma ismerősöm van, nem fog bántani. rábeszélni meg biztos nem tudna. :)
2015. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Colix válasza:
100%
és az első hozzászólóval nem értek egyet, ne ijedj meg az a legrosszabb ha észre veszi hogy félsz tőle. ha bepánikolsz nem tudsz tisztán gondolkodni és még kellemetlenebb helyzetbe hozhatod magad.
2015. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg félhet..engem mostanàba tul sokan megtalàltak hol lakom csak ugy "véletlen"meglàtogattak..jah igen ne irjam le hogy most viszem le a kutyàt..főnök, alkalmi kolléganő stb. Csak én nem tudok soha semmit..meg nem nyomozgatok..remélem a mai nem keres majd meg hisz mondtàk itt jàrt a vàrosba vmelyik nap..na bumm..nem mondtam neki hol lakom..bàr itt sok a tégla ..
2015. dec. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, mitől félsz. Azt mondod, évekig nem találkoztatok, majd igen, beszélgettetek 25 percig, majd elváltak útjaitok.


Szóval lehet, hogy megint nem látod évekig ezután... ha nem adtál ki személyes adatokat magadról, meg talán meg sem talál. A lényeg, hogy tudod, mi állhat a háttérben, ha hirtelen nagyon érdeklődik utánad, de szerintem pillanatnyilag sem lépned, sem félned nem kell.

2015. dec. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha találkoztok, vedd át a szót , kérdezz róla te mindenféléket. Nem kel beijedni, de azt bárkinek bármikor mondhatod, ha sietsz, hogy most mennem kell, várnak. Azt is mondhatod, hogy az élettársad/barátod/ férjed nehézsúlyú boxoló.
2015. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!