Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legjobb modja (le)...

Mi a legjobb modja (le) kezelni egy onerzetes embert?

Figyelt kérdés
Annyira nevetsges mikor beszelgetunk es egy semmitmondo kis aprosagon is kepes besertodni, magara venni vagy felhuzni magat rajta. Egyszeruen szornyu, annyira nyomi jellem az ilyen, hogy az valami hihetetlen... Szerintetek mi a legjobb, egyszerubb, gyorsabb modja az ilyet kezelni? Mikor latom, hogy megint kezdni, akkor kene egy kis odaszolas, kis dofes ami hatasara leallitja magat...
2015. dec. 17. 16:36
 1/5 TR75 ***** válasza:

Önérzet és beképzeltség más dolog.

Más részről meg a "semmitmondó kis apróság" lehet, hogy csak neked az.

Ha terhedre van, ne keresd a társaságát. De az ilyen "érezze magát még szarabbul, ezért beugatok neki dolog" szerintem legalább ugyanolyan "nyomi" hozzáállás. És esetleg, ha tudod, hogy mikre "képes besértődni", akkor azokat a dolgokat nem mondanád neki?

A "döfés" hatására nem fogja abbahagyni, sőt; akkor már inkább ne tartsátok a kapcsolatot (ha ez lehetséges), vagy legalábbis csak minimálisan.

De értelmes beszélgetéssel erről a dologról előbbre jutnátok. Viszont szerintem valami miatt neked is jó, hogy így áll a helyzet (mondjuk így dominálhatsz).

2015. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a helyzet a kovetkezo. igencsak fiatal meg, nyilvan ez is kozrejatszik. meg tini, de mellette nem kerdes h vegtelenul onerzetes es minden aprosag (ami nem csak nekem az) is kepes megbantani. nyilvan ugyanakkor az is kozrejatszik, hogy szeret, hisz valoszinuleg nem venne magara sok mindent, ha egy szamara "jelentektelen" embertol kapna.


alapveto dolog, hogy nem az a celom, hogy megbantsam, de ha valaki annyira fapapucs, hogy egy apro poent sem lehet elloni mellette, azzal nem sokra tud menni egy olyan embert aki kb a masik veglet... a kapcsolatot viszont nem fogom megszakitani, ezert kell valami okos fricska amitol esetleg eszre veszi magat neha.

2015. dec. 17. 17:38
 3/5 TR75 ***** válasza:
Akkor ezt meg kell beszélni vele. De itt szerintem nem az önérzettel van gond, hanem az önbecsüléssel.
2015. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
volt ra probalkozas, nem egyszer... lehetetlen ilyet megbeszelni vele, mindenkis mas hibas, s igaza is csak neki lehet. igen amugy az onbecsuleses megkozelites sem rossz...
2015. dec. 17. 18:59
 5/5 TR75 ***** válasza:
Ha még tizenéves, ez a dolog változhat is, nem egy egszerű életkor, mindenesetre én azt mondom, hogy direkt bunkózni nem megoldás. Akkor már inkább az első ilyen reakciójára továbblépni (pl. otthagyni annyival, hogy "nincs igazad").
2015. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!