Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a rendőr megállít ( akár...

Ha a rendőr megállít ( akár gyalogosan, akár gépjárművel ) szabályozva van, hogy milyen nyelven vagyok köteles válaszolni / kommunikálni vele?

Figyelt kérdés
Múltkor eléggé felhúztak a stílusukkal..úgy gondoltam, valami ártalmatlan módon, megpróbálom izgalmasabbá tenni a dolgot...Anyanyelvi szinten beszélek angolul. Véleményekre vagyok kíváncsi. Köszönöm a hozzászólásokat, előre is.

2015. dec. 31. 13:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelők, ti már egy konkrét szituációt próbáltok "lerajzolni".. NEM mondtam, hogy akadályozom a munkájukat..NEM játszom az értetlent..:) Egyszerűen feltettem egy kérdést, hogy szabályozva van-e valahol, ha kérdeznek, milyen nyelven kell válaszolnom. Ne gondoljátok tovább..
2015. dec. 31. 15:30
 12/20 A kérdező kommentje:
Mindennek készségesen eleget teszek, mindenre válaszolok. Ám nem magyarul. Így már kezditek érteni? Amíg nem hangzik el az a mondat, hogy magyarul legyen szíves, vagy tud-e magyarul, addig nem váltok nyelvet. :)
2015. dec. 31. 15:32
 13/20 A kérdező kommentje:
Illetve ha jól tudom, akkor bármilyen törvénysértő magatartás / stb..előtt fel kell szólítania a "Törvény nevében..."..szóval, ha úgy érzékeli, hogy én magyarul tudok de akadályozom őket ezzel, először figyelmeztetnie kell..:)
2015. dec. 31. 15:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Nincs szabályozva, de mivel rendőri intézkedés akadályozásának minősül, ezért későbbiekben számíthatsz egy kisebb-nagyobb összegű bírságra, mivel tudsz magyarul, de szándékosan nem teszel eleget annak amit kérnek.
2015. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 mikeXxX ***** válasza:
Nos mondok egy példát Én németben élek és ha kiszednek magyarban minden papír német (jogsi személyi forgalmi )így persze eljátszottam már én is ezt nos hát vidéki kis rendőr gyorshajtás miatt ( fotó nem volt de látványosan nem is 50 volt ) a beszélgetés annyi volt jó napot forgalmit jogosítványt bla bla bla és pedig németűl sajnálom nem beszélek magyarul erre a két rendőr te ez valami külföldi és milyen fura szaga van te érted mit mond nem én nem és elengedtek :D hagy ne mondjam alig birtam nevetés nélkül ki !
2015. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14/15!

Szándékosan nem teszek eleget..MIRŐL BESZÉLSZ?!..most mondtam, hogy megteszek én mindent, de nem szólok magyarul, amíg nem kérik / kérdezik!!! :)



Utolsó: Ránézésre nem mérhet sebességet...ha 300-al állított volna meg , akkor se történt volna semmi hidd el...

2015. dec. 31. 18:27
 17/20 anonim ***** válasza:

Akkor csak annyit érsz el, hogy hüly ének fognak nézni.

És nem ismerlek, de ezek alapján annak tűnsz ;)

2015. dec. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 mikeXxX ***** válasza:
Ja és azt kihagytam , hogy a név ettől még magyar és a születési hely meg Budapest tehát ha jobban megnézik buktató de ennyire nem alaposak :D és hidd el ha akarnak úgy is találnak valami kötözködési pontot és nem 300 volt de 150 megvolt :D
2015. dec. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan rendőrt fogsz ki pont, akivel nem érdemes szórakozni, akkor még a nyakadba is húz pár bírságot, de olyat, amiből te nem fogod magad kimagyarázni sehogy. Ne hidd azt, hogy mind olyan hülye, mert te az vagy. Ha akar még meg is motozhat, véletlenül belecsúsztathat valamit a zsebedbe, aztán cumikázol. Hidd el ők 10x jobban megtudnak téged szívatni, mint te őket.
2015. dec. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Menj rendőrnek, próbáld ki! Egyébként ha semmit sem csináltál, csak igazoltat, akkor a papírjaid beszélnek helyetted. Ha meg csináltál valamit, akkor is megírhatja a büntetést, te meg alá tudod írni.

De az első válaszolóval értek alapból egyet.

2016. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!