Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyerekéhezés: csak engem...

Gyerekéhezés: csak engem akasztanak ki a hazudozással? Miért kell ilyen kétszínűnek lenni?

Figyelt kérdés

Karácsonykor ömlött a tévéből a sok riport, milyen mélyszegénységben élnek emberek, adakozzunk az éhező gyerekeknek, akik csak a suliban kapnak enni.

Most a hidegre való tekintettel megint csak.


A riportokban is, meg a saját környezetemben is azt látom, hogy ezek olyan családok, ahol nulla jövedelemre születik 4-5 gyerek, pont azért, mert utánuk JÁR a pénz. A szülők nem dolgoznak, max. rokkantnyugdíjat kapnak, közmunkáznak, de cigire, sörre pl. telik.


Nekem is van gyerek, pontosan tudom, mennyibe kerül, mennyit eszik, és képtelen vagyok felfogni ésszel, hogy 50 ezer családi pótlékból hogy a pi..ba nem lehet megoldani, hogy három gyerek két hétig enni tudjon???


Akiket én ismerek, ott is ez a helyzet: 30 alattiak, de már 4 gyerek van, a ruhákat kapják, vagy kukázzák, ha kapnak csizmát van a gyereken, ha nem, akkor nincs.

A fát az erdőből lopják, mármint nagyrészt, de úgy nagyjából még a léckerítés sincs biztonságban a környéken.

Kaját ingyen kapják a gyerekek, ilyen-olyan rászorultsági alapon, könyveket detto, játékokat karácsonykor adományokból kapnak, stb, stb. Tehát gyakorlatilag egy huncut fillért nem költenek a gyerekre, és most még azt is nehezményezik, hogy a szünetekben nekik kell etetni azokat a csemetéket, akiket ők vállaltak, saját felelősségre??

Otthon ülnek, tévéznek, naponta órákig kocsmáznak. Az anyának egy helyi üzemben AJÁNLOTTAK munkát, de nem tudja vállalni a gyerekek mellett. Állítólag...

Érdekes, több száz nő valahogy mégis megoldja.


Miért kell ennyire álszentnek lenni?

Miért nem lehet kimondani, hogy ba+, nektek nem való gyerek! A kicsiket elvinni állami gondozásba, vagy helyben keresni nevelőszülőket, vagy bármit, a szülőket meg pénzelje a radai rosseb.


És akkor ma hallom az oviban a gyerektől, hogy egy hete azokkal a ruhákkal meg játékokkal, könyvekkel fűtenek, amit karácsonykor kivittek a vöröskeresztesek.


Nem azért éheznek ezek a gyerekek, mert állambácsi gonosz (független attól, hogy mit gondolok a politikai helyzetről, sok jó véleménnyel nem rendelkezek), hanem azért, mert a saját szüleik nem hajlandóak enni adni nekik. Mert elisszák a pénzt, elszívják, elvásárolják a kínaiban, (mert muternak KELL a csillámporos, strasszos felső a diszkóba), és nem marad egy fillér se kajára.

De hogy még szánalmas, szentimentális ökörségekkel próbálják rávenni a többi embert, hogy támogassák ezt az életmódot, az nálam kezd túlmenni minden határon.



#éhezés #adomány #tarhálás #gyerekszegénység
2016. jan. 11. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Alapvető tény hogy mindenhol a legbutább legszegényebb szaporodik legjobban,akár egy országot nézve akár a világot. Ezen nem lehet változtatni csak oktatással,de azt meg folyamatosan züllesztik lefelé,és szegény gyereknek alig van esélye továbbtanulni,ha otthon húzzák vissza a sárba. Az államnak nem érdeke a sok értelmes ember,mert azok nem rájuk szavaznának. A kör bezárult,változás nem várható.
2016. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Fizikai képtelenség lenne az összes ilyen gyereket intézetbe zárni ,meg nevelőszülőhöz adni ,mert akkor még többet és még többet szülnének ezek a családok és egyszerűen nincs annyi hely hacsak nem akarunk egész városokat "árvaházzá" tenni. No meg aki onnan kikerül üres zsebbel az sem tud mit kezdeni magával.

Szülést megtiltani ,vagy mesterségesen megakadályozni államilag az meg szembe menne minden demokratikus elvvel ,szóval ez is kivitelezhetetlen.

2016. jan. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szegénység miatt nem emelhető ki a gyerek a családból, erre törvény van. Még jó is, bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nehezen él meg. Képzeld el mennyi gyerek menne intézetbe.

Oktatás hiányzik, mint ahogy írták, mindenhol ez van nemcsak Magyarországon.

2016. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts! Nyilván vannak ilyen családok is, de a legtöbb nem ilyen.Én is voltam álláskereső és ketten éltünk a gyermekemmel kb 50.000 Ft ból.40 körül van az alap rezsi Szerinted a maradék 10-ből meddig eszik két ember?! Pedig nálunk nincs aki iszik, cigizik és ruhát is csak akkor veszünk ha muszáj.Aztán később, mikor egész tűrhető kerestem lett, akkor már nem kellett annyira filléreskedni, de elárulom, hogy százezren felüli fizetéssel sem él luxusban az ember, nem nagyon éreztük meg, hogy most már jobban megy.Szóval van gyermekéhezés, csak ezt mindig olyanok tagadják, akiknek sosem voltak anyagi gondjaik!
2016. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!