Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tetszik nektek a Hegedűs...

Tetszik nektek a Hegedűs vezetéknév?

Figyelt kérdés
Szerintetek is túl gyakori? (Mert szerintem nem, én a családtagjaimon kívül csak kevés Hegedűst ismerek, és azok az ismeretségek is csak távoliak.)

2016. jan. 22. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont Hegedűs a vezetéknevem:D

És szerintem eléggé ritka és egyedi:)

2016. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Ugyan olyan közömbös mint mindegyik másik vezetéknév. Van akinek ez a neve és kész. Eleve hülyeségnek tartom az egész kérdést alapból.
2016. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: nekem is ez, de nekem vhogy semleges a hangzását tekintve, viszont én se tartom gyakorinak.


Második: miért hülye kérdés? Ne mondd, hogy számodra minden vezetéknév egyforma. Nekem vmelyik kimondottan tetszik (az átlagosak közül pl. a Domján - bár nem tudom, miért), más pedig kifejezetten taszít, mondjuk a sok msh.-t és a sok mély rendű mgh.-t tartalmazók.

2016. jan. 22. 15:17
 4/12 A kérdező kommentje:
Bár tudom, a Domjánban is mély rendű mgh.-k vannak... Mégis kivétel. :) De mondjuk a Varga, Takács és Kovács vezetéknevek nem tetszenek. (Elnézést kérek mind Vargától, Takácstól és Kovácstól.)
2016. jan. 22. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
De igen. A vezetéknév az nem egy olyan dolog amit az ember kiválaszt. Az az ő vezetékneve, úgy lett anyakönyvezve. A keresztnév az már más kérdés, mikor a kretén szülők hülyébbnél hülyébb neveket adnak a gyereküknek: Rikárdó, meg Babett, meg Zselyke. A világból ki lehetne kergetni az ilyen nevekkel. De a vezetéknév az nem ilyen téma.
2016. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A kérdésem szempontjából teljesen mindegy, választott vagy öröklött névről van-e szó. Engem csak az érdekel, tetszik-e. A tetszés pedig nem függ attól, hogy az adott nevet adta-e neked valaki vagy örökölted.

Tetszik vagy nem? Erre válaszoljatok. :-)

2016. jan. 22. 15:45
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem tetszik. Hasonlit az ilyen tipikus cigány vezetéknevekhez, mint a Lakatos, Rézműves, Orsós, stb.
2016. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2016. jan. 22. 16:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik. Mondjuk nekem nem magyar eredetű vezetéknevem van.
2016. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!