Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mondanival...

Mi a véleményetek a mondanivalójáról ennek a versnek?

Figyelt kérdés

"Kevés érzi,

kevés van, ki látja

hogy van élet ott is

ahol nincs meg ez a játszma.

Címkézd magadat,

torzulj, fordulj, ember

van, ki nem akar nyerni

és meglásd, mindig az nyer.

Vöröslő hajnali fények

házaink falán,

minden reggelünk remény,

reményünk is talán.

Én elindulok élni,

könyörgöm hagyjatok,

s nem félem a fájdalmat

vagy ha magamra maradok.

Nézd, szemem könnyes,

könnyben ázva boldog,

szívem kemény, egykor

fájdalom volt ott.

Kitépkedem bőrömből

a kínzó tüskéket,

nem fogadok semminek,

senkinek hűséget.

Ha te leszel támaszom

te leszel a vesztem,

ne szánj, kérlek

szánalomból nem szerethetsz engem."



2016. febr. 5. 04:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Kissé zavaros szerintem.

Kekeckedős versértelmezés

"Kevés érzi, kevés van ki látja, hogy van élet ott is ahol nincs meg ez a játszma." - milyen játszma? nem derül ki, úgy nincs mit érteni. Az élet egy játszma, de ez a párhuzam nem illeszthető ide, mert van élet ott is ahol nincs élet (??). Kapcsolati játszma esetleg, és akkor kevesen veszik észre, hogy kapcsolat nélkül is el lehet lenni -?

"Címkézd magadat, torzulj, fordulj, ember / van, ki nem akar nyerni és meglásd, mindig az nyer." Ööö idomuljon, változzon; az nyer aki nem görcsösen akarja a sikert - de ha arra vonatkozik, hogy ilyen emberré kéne változni, akkor mit címkézzen magán; vagy nincs kapcsolat a két gondolat közt, de akkor mit akar mondani -?

"Vöröslő hajnali fények házaink falán, minden reggelünk remény, reményünk is talán" - Az előzőkkel nem látok kapcsolatot, a "remény, reményünk" ismétlés pedig értelmetlen (bár így kijött a sor...).

"Én elindulok élni, könyörgöm hagyjatok, s nem félem a fájdalmat vagy ha magamra maradok" Ez a rész világos, mit akar mondani.

"Nézd szemem könnyes, könnyben ázva boldog, szívem kemény, egykor fájdalom volt ott" Ha keményszívű (szinonimák: rideg, kegyetlen, kíméletlen...), akkor ne érzékenyüljön el, ha nem az, akkor inkább sebzett legyen a szíve (?)

"Kitépkedem.." - ami volt és fájt elmúlt; nincs szükség senkire;

"Ha te leszel támaszom, te leszel vesztem, ne szánj, kérlek / szánalomból nem szerethetsz engem" - ez is érthető; azonban itt a kedveséhez beszél, míg korábban az olvasóhoz (vagy a kedvesnek szól a "torzulj, fordulj ember" is?


Egyébként, dalszövegnek pl. símán el tudnám képzelni.

És olvastam már sokkal rosszabbakat is.

De a mondanivalója nekem zavaros.

Esetleg magyarázat az írótól?

:)

2016. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz, de nekem nagyon tetszik.
2016. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű szöveg, de nekem is tetszik, és tényleg jó lenne, ha zene is lenne hozzá.
2016. febr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!