Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen az életem? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta szemtengely ferdülésem van. (A bal szemem befelé húzódik, ami eléggé látszódik is.[Esotropia]). Sajnos ez a dolog a mindennapokban korlátoz és ezzel együtt élni így már elfogadhatatlan számomra. Mind a párkapcsolatokban, ismerkedésekben, mind bármilyen más területen. Egy strandra nem tudok úgy elmenni és úszni, hogy ne figyeljenek emberek vagy ne röhögjenek rajta. Tudom, hogy vicces egyesnek, de sajnos akinek nincs ilyen problémája az elképzelni sem tudja, milyen ezzel együtt élni.


Szemüvegben annyira nem látszik. Szükség van a szemüvegre, mivel tompán is látok és ha nem hordanám, akkor egy idő után nagyon elkezdene fájni a szemem és a fejem is, tehát muszáj. Valamennyire korrigálja a szemet így a külső embereknek annyira nem tűnik fel, hogy a bal szemem befelé áll, de én tudom, hogy úgy van. Sajnos már elviselhetetlennek tartom a szemüveget 21 viselés után, meg azt, hogy az egész gyerek korom elment-e probléma miatt és nem voltam olyan boldog, mint mások.


Ha gyerek koromban jobban oda figyeltek volna szüleim és az orvosok is akkor gyógyítható lett volna ez, de sajnos nem kaptam támogatást, ahogyan most sem kapok támogatást senkitől.


Gondolkodtam, hogy legalább kontaktlencsére váltok, mert esztétikailag csak jobb, mint a szemüveg és egy kicsit azért elfogadhatóbban is nézek ki és legalább lehetne sikeresebb randim és ismerkedésem másokkal és szabadabbnak érezhetném magamat a különböző helyeken és talán még jól is érezném magam. Azonban ez lehetetlen megoldás, mivel a kontaktlencse sajnos nem korrigálja az ilyen jellegű szemeket. Tehát a szemem ugyanúgy befele lenne húzódva. Látni látnék. Kényelmesebbnek kényelmesebb lenne, mint a szemüveg, de az hogy ugyanúgy kinevetnek és meg bámulnak az már nem éri meg akkor nekem.


Akkor jöjjön hát a műtét utána lehet kontaktlencsét hordani. Jah. Műteni nem műtik. Elküldtem szó szerint a fenében engem, hogy nincs rá szükség. (Mert az orvos minden bizonnyal tudja, milyen együtt élni ezzel, amikor nincs ilyen hibája) Más városban nem fogadnak, mivel nem oda tartozom. Magánklinikára elmenni az összköltség belekerülne vagy 700 ezerbe. (Hát köszönöm.)


Sajnos már kissé pánik beteg is lettem az évek során ami még rá tesz az egész életemre egy lapáttal és jobban korlátoz. Igazából nem tudom mit tehetnék, hogy ugyanolyan normális életet éljek, mint bárki mások, ugyanúgy normálisan tudja ismerkedni, mint bárki mások és a mindennapi teendőimet is boldogan tudjam elvégezni. Lassan már ott lennék, hogy megnyomnám azt a legyen vége gombot.


Lenne valami tanácsotok?


2016. febr. 6. 00:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a hosszabb szövegért, így is röviden próbáltam fogalmazni. Köszönöm annak aki elolvassa és válaszol és az idejét szánja rám. A kezek menni fognak.
2016. febr. 6. 00:54
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de sok olyan embert ismerek akiknek hasonló szemproblémájuk van. Ismerek olyat aki erősen kancsal, sőt ismerek egy vak srácot is, aki 17 évesen vakult meg. Ők mesélték, hogy ha te magad elfogadod a helyzetedet akkor mindenki más is elfogadja.

Én halláskárosodással születtem. Rosszul hallok. Tervemben volt, hogy a hallójáratba építsék be a hallókészüléket. De nem műthető. az én esetem visszafordíthatatlan. Lassan, nagyon lassan végleg elfogom veszíteni a hallásomat- Évekig magam alatt voltam, egyrészt mert sokszor nem hallottam rendesen, nyelveket nem tudok tanulni, és bennem volt, hogy ki tudja mikor többé semmit nem fogok hallani. De nem nyafogok. Elfogadtam, hogy nekem ez jutott. Hallókészüléket viselnem kell. De viccet csinálok belőle. Ha megbámulnak, akkor rögtön elkezdem:

Fogom mintha rejtett adóvevő lenne, és belekezdek:

-halló bravó 1. Itt cukorborsó! Jelentkezz!

Mindig nevetnek, de nem gúnyolnak.

Szerintem neked is rég el kellett volna fogadnod a helyzetedet.

Csak megjegyzem: Sok színész, színésznő is kancsal vagy szemüveges, mégis sikeresek. Szemüveg meg ma már annyira szépek, jók, hogy még egy bizonyos vonzerőt is adnak.


43/N

2016. febr. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

23 éve vagyok. Hát lehet azok a színészek sikeresek, sajnos én nem vagyok. Már az egyetemet is félek, hogy nem fogom tudni elvégezni. Egyszerűen nem tudok kiállni sem és a szemükbe nézni és elmondani a dolgokat, gyűlölöm a szóbeli vizsgákat. Gondolom minden máshogy viseli az ilyen jellegű problémákat én sajnos így. Eddig sosem panaszkodtam senkinek, nem izéltem ezzel, de már elegem lett, hogy látom a körülöttem lévő világot, ahogyan ismerkednek, mindenkinek barátnője normális élete nekem meg semmim.


Az a baj, hogy sajnos már nem csak azzal van problémám, hogy a szemem, hanem már egy moziba is képtelen vagyok elmenni, mert egyszerűen rosszul leszek ott.


Sajnálom, hogy problémáid vannak a hallásoddal az is nagyon rossz lehet. Nekem néha szokott bedugulni a fülem de olyankor megörülök.


És köszönöm válaszod.

2016. febr. 6. 01:28
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Én gyerek korom óta nem vagyok egy sikeres srác. Komoly mély harapásom van, nem volt gyógyítható fogszabályzással. Csesztettek vele sokat, de nem érdekelt, ez ilyen.

Aztán sok évig gitároztam, volt zenekarom is. Egészen addig ameddig a bal csuklómban találtak egy daganatot. Rossz indulatú volt. Műtétek, és kemény küzdelem árán legyőztem, de a károsodás miatt nem működik rendesen az ízület. Soha többé nem leszek képes gitározni. Közben sajnos ott kellett hagynom az egyetemet. Amikor meggyógyultam, gyakorlatilag egy bukott ember voltam alig 22 évesen. Se barátok, se jövőkép, se pénz, se semmi nem maradt meg az életemből amit azelőtt szerettem.

De fel kell állni, nincs olyan, hogy vége van. Egyszer élünk, ne hagyd, hogy bármi el vegye tőled boldogságodat, annál nagyobb kincs nincs!

2016. febr. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem messze nem olyan vészes a helyzet mint ahogy leírod. Csak rá vagy állva arra, hogy mindenki téged bámul és ítélkezik feletted.

Fogadd el a helyzetet, vagy kezdj el gyűjtögetni a szemműtétre.


Addig meg hord a szemüveget. Nem értem a szemüveges emberek miért élnek abban a tudatban, hogy az egyenlő a csúnyasággal. Egy jól megválasztott szemüveg sokkal vonzóbbá teszi a viselőjét.

2016. febr. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


@4 Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél és hogy lesújtottak rád ezek a dolgok. Tudom, hogy sok sok embernek vannak hasonló problémái. Sajnos, ha nincs már boldogság semmiben akkor azt nem tudja már senki elvenni


@5 Mégis csak elutasításokat kapok. Szeretem a statisztikát, mert az sosem hazudik. Kipróbáltam, hogy regisztráltam magamat egy oldalra, saját magammal. Csak elutasításokat kaptam. Csináltam egy olyan tesztet, hogy szemüveg nélkül fotó -> Photoshop, korrigálás. Feltöltés. Máris nem volt egy elutasítás sem. Ennyi a különbség, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Nem csak a szememmel van problémám, hanem másokkal is. Ha már az, hogy elmegyek valahova és egyszerűen rosszul leszek az már problémás dolog. Sajnos ennyi pénzt áldozni olyan műtétre amely nem feltétlen lesz sikeres és lehet rosszabb is lesz, nem áldoznék. TB ingyen csinálja., ha az orvos csinálná. Úgyhogy ez problémásabb. Képzeld el a te magadat a saját helyzetembe amikor azt mondják a "Szem a lélek tükre" általában azt szokták megnézni, de nem tudtam bele nézni a szemembe, én sem tudok hozzá beszélni és ők sem tudnak hozzám. Ha nem érted sok ember miért él abban a tudatban, hogy nem jó, akkor próbáld ki magad sok sok éven keresztül. Sok mindent csinálnék az életben.. Például fociznék..Oké menj ki focizz. Szemüveg nélkül nem látok és elég furcsa úgy. Szemüvegben meg.. Drága dolog lenne eltörni amikor a szemüveg bele kerül sok tízezer forintba, mert ezek nem olyan szemüvegek, mint amikor valakinek olvasáshoz vagy csak távollátáshoz kell. E kívül is sok mindent csinálnék., ha nem lennék korlátozva lelkileg és testileg is, de sajnos nem megy.

2016. febr. 6. 02:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fogaimmal vannak problémák, mivel kiskoromban a számon vettem a levegőt, plusz fogtorlódás miatt a felső két metszőfogam befelé áll és az ezáltal az alsó fogsorom hátrébb tolódott és az egész állkapcsom hátrébb van mint kéne lennie. Mindenki hülyének néz, ha felhozom... főleg a családban. De egyértelműen el van torzulva az állkapcsom. Se anyámnak, se apámnak se senkinek nem volt ilyen állkapcsa.

Először egy fogszabályzóra akarok gyűjteni, utána ha rendbe jöttek a fogaim és ha lesz pénzem állkapocs plasztikát szeretnék.

2016. febr. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló a szitú..Igen sokan mondják fogadd el magad csakhogy ez nem olyan könnyü mikor nem tudsz az emberek szemébe nézi, meg rád nézne,k és folyton röhögnek.Én is tiszta depis lettem tőle.Nekem segített az agykontroll nagyon sokat.
2016. febr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ne szeresd a statisztikákat, mert többször hazudnak, mint amikor nem...


próbálj, meg más testi hibáira koncentrálni. ezáltal talán nem fogsz a sajátodon rágódni, amíg a másikkal beszélsz. mindenkinek van valami, csak legtöbbünk le se tojja.

amúgy meg lehet, hogy rossz szemüveged van.

2016. febr. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a szemüveg vagy a rossz szemed az oka a sikertelenségednek. Az ok a saját hozzáállásod. Ha magadat nullának tartod, akkor miért csodálkozol, ha mások is? Nem nyafogni kell, hanem egy jót nevetni az egészen. Senki sem szereti a bús, pesszimista embereket.
2016. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!