Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki volt a valaha élt leghírese...

Ki volt a valaha élt leghíresebb magyar ember?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 18:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem Puskás Ferenc.
2016. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz megválaszolni..

Ha azt nézem kinek a nevét ismerik legjobban (nem mindegy mely korban teszem fel a kérdést!), akkor talán:

Rubik, Puskás, Teller, Neumann, Ganz, Csonka, Fejes (na ki volt?)Hunyadi, Attila (Isten ostora) és folytathatnám...

2016. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Berki Krisztián
2016. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem mindig "Puszkász"-t hozzák fel:D


meg Orbánt....:DDD

2016. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megválaszolhatatlan kérdés.

Lehet, hogy aki híres Európában, arról nem is hallottak az USA-ban, lehet valaki ismert Ázsiában, akiről sokan még itthon sem hallottak.

Nem mindegy milyen korosztály körében, mikor, hol...?

Két azonos helyen élő azonos nemzetiségű, azonos korú ember is tarthat mást és mást híresnek. Aki ismeri Puskást, lehet, hogy nem ismeri Neumannt. Aki ismeri Tellert, talán nem ismeri Kertészt. Biztos van, aki ismeri Hosszú Katinkát, vagy Kokót, de soha nem hallott Kossuthról.

Valószínűleg a listát Szent-Györgyi Albert, Rubik Ernő, Gábor Dénes, Neumann János vezeti.



De, ha megkérdeznéd, hogy ki a valaha élt leghíresebb francia, arra is ahány választ kapnál, annyi féle lenne.

2016. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
...most nem ugrik be a neve...
2016. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Harry Houdini például ő is híres volt csak nem tudom hogy a leghíresebb-e.De az igaz hogy kinek ki...
2016. febr. 7. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nehéz lenne megmondani. De Puskásról pl. elég sok külföldi hallott. Liszt Ferenc zenéit meg Petőfi verseit pedig például tanítják is Kínában, de mondjuk lehet, hogy egy Amerikainak meg gőze nem lenne róla, ki az a Petőfi... szóval viszonyítás kérdése.
2016. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Liszt Ferenc zenéit meg Petőfi verseit pedig például tanítják is Kínában"

Szerintem Kodály az a Liszt. Lisztnem vannak ugyan zeneművei, de Kodálynak pedig egy módszere van a zeneoktatásra, amit a világ számos országában, így Kínában is oktatnak.

[link]

[link]

2016. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Farkas Bertalan vagy Dancsó Péter 😂
2017. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!