Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tájszólásom van. Hogyan...

Tájszólásom van. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már kezd egyre jobban zavarni. Hogy mások mondják tájszólásom van és töröm a magyart. Főleg olyanok mondják akik először hallják a beszédemet. Azt is mondták, erdélyből jöttem, vagy külföldi vagyok.... Pl. az E betüt Á betünek ejtem. A 80 ezer = Nyolcván ázer. A kemencét = Kámence, vagy a Gyerekem = Gyárekem, a Gyertek = Gyártek vagy Gyárték..... és ennél cifrábban is mondom, de most nem jut eszembe.


Erre a logopédus segítene?


25/F



#akcentus #tájszólás #töriamagyart
2016. febr. 8. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
De ha nem is úgy írod,akkor miért mondod úgy? Szerintem figyelj oda,hogyan beszélsz,kérd meg a többieket,szóljanak rád, előbb utóbb megszokod!
2016. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nógrád? Ne foglalkozz azokkal akik ezt mondják, teljesen normális igy is. De ha mindenáron szeretnél ezen változtatni akkor elsőnek neked kell akarnod. Nem kell ehhez logopédus csak figyelem
2016. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1-nek! A többiek inkább ne szóljanak rám. Mert ilyen elven akkor minden 3-ik mondatomnál szólniuk kéne, amiben van E betű. Aki nem így beszél, az soha nem érti meg, hogy ezt nem igazán tudjuk szabályozni. Én amit kimondok nem szoktam észre venni, vagy csak ritkán.

Zala megye.....de szerintem ennek nincs jelentősége, nem a megyétől függ.

2016. febr. 8. 19:33
 4/19 tothp ***** válasza:
59%

Légy büszke rá, hogy még beszélsz egy olyan dialektust(?) ami pont a beszólogatók elvész lassan. Én letojnám magasról.


A pesti néppek meg "A zanyu", "a zapu" "az Andris", "a Béla"-t használják. Ez még nyelvtanilag is helytelen nem csak hangzásilag más.

Logopédus beszédhibával foglalkozik. Ez nem az. Ez nyelvjárás.

2016. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Gyakorolj. Olvass hangosan. Úgy, ahogy le van írva.

Egy idő után megszokod.

Figyelj oda, hogy amikor beszélsz, ne csak úgy automatikusan beszélj, hanem gondold végig, hogy mit hogyan mondasz.

Egy idő után majd megszokod.

2016. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
De sok minden függ a megyétől. Én a nógrádit és hevesit beszélem felénk vannak sok a hangok. Erre a te tájszólásod teljesen megszokott.
2016. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Gyakorolj. Olvass hangosan. Úgy, ahogy le van írva"


Pont úgy olvas.


Kérdező! A zalai tájszólás az egyik legszebb :) A nyitott és zárt "e"-ről nem is írtál. Ne akard kinevelni magadból, nincs azzal semmi gond, legyél rá büszke. Aki még életében nem evett krumplis mácsikot, nem is érti, miről beszélek.

2016. febr. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ja, most olvastam újra, a nyitott és zárt e-ről beszélsz. Az nem "á". A zárt e ősi hangunk, régen külön jelöltük is. Mi még használjuk, máshol elfelejtették. Te ezzel több vagy, nem kevesebb.
2016. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Istenem,a sok hülye válaszoló. (Csak néhány, akinek nem inge, ne vegye magára.) Ne tanulj meg mást, amúgy is elég nehezen menne, pláne 25 évesen, és semmi szükség rá. A te nyelvhasználatod teljesen normális, aki pedig olyat mond, hogy töröd a magyart, az nagyon műveletlen ember. Nyelvjárásban beszélsz, de nem töröd a magyart. Ezt bármelyik nyelvészprofesszor megerősíti a kedvedért, én is nyelvészetet tanulok.
2016. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tothp ***** válasza:
100%

Ez nem a kapa kilógása a szájból kedves előttem szóló!

Ezt úgy hívják: nyelvjárás. És semmi köze a műveltség és a kasztbatartozás fokozazaihoz.

Amíg mindenki élte a saját világát és nem a TV-Rádió határozta meg az életet addig egy bizonyos helyen a napszámostól a tanítóig mindenki így beszélt.


De te művelt nagyvárosi hidd csak ezt.

2016. febr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!