Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Néha azon gondolkozok, hogy a...

Néha azon gondolkozok, hogy a Földnek jobb lenne emberek nélkül. Megérett az emberiség a pusztulásra. Normális vagyok?

Figyelt kérdés

szeretem a természetfilmeket. mondhatni ilyen irányban is tanulok tovább.

egyszerűen nem találok szavakat , amikor képeket/adatokat/videókat látok arról,hogy az emberek nap mint nap pusztítják a bolygót. azt hiszi az ember,hogy ő a világ közepe. szerencsétlen állatokat kiszorítjuk a természetes élőhelyükről. rengeteg fajt ki is pusztítottunk már véglegesen.

de a növényeket sem kíméljük. minden elpusztítunk,hogy nekünk kényelmesebb legyen.ezenfelül szennyezzük a vizeinket és sok egyéb mást is.

komolyan azon gondolkozok mostanában, hogy jobb lenne nem is lenne ember a Földön. több milliárd évig ember nélkül is jól megvolt. erre jött az ember, aki mindent elpusztít maga körül. de a felháborító,hogy az utóbbi évtizedekben igazán. van néhány nagyhatalom, akiknek a vezetői döntenek a bolygó sorsáról. most kisemberként próbálom óvni a környezetemet. olyan kilátástalannak érzem ezt. tényleg leginkább az állatokat sajnálom. csak meg kell nézni hány fajmentő programot kell indítani, mert ész nélkül irtottuk őket? de lehetne az orrszarvú példáját is hozni..persze akkor kell észbe kapni, amikor már nincs esély megmenteni a fajt.mindezt emberi hülyeség miatt..mert valami potencianövelőt csináltak a szarvából ha jól tudom..

ti mit gondoltok? csak engem háborít fel?

a másik meg, hogy pl a káros gázok kibocsátását is csak úgy adják veszik az országok maguk között. undorító.


2016. márc. 4. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy tisztában vagyok vele,hogy nem tudjuk kiírtani a földet. csak nem gondolom, hogy jogunk van pl más fajokat teljes egészében kiírtani meg alacsonyabb rendűként tekinteni őket.
2016. márc. 4. 21:50
 2/7 A kérdező kommentje:
a szó szoros értelmében persze alacsonyabb rendűek..de ugyanúgy joguk van a földön élni
2016. márc. 4. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel mindig is megvolt érve a pusztulásra.

Az emberek ugyanolyan emberek mint 100 évvel ezelőtt, csak az ideológiák változtak. Ez olyan mint ha egy hiba miatt az egész gépezetet kidobnád.


A a föld nem valami érző lény. A kipusztult fajok ideje pedig lejárt. Persze sokan érdekesek, ezért igyekszünk megvédeni őket, de lássuk be nincs rájuk szűkségünk.

Mivel lenne jobb a világ emberek nélkül? Az állatok nem vinnének véghez semmit.

2016. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Támogatom az emberiség pusztulását de nem a te indokaid miatt. A földnek mindegy mit teszel vele, úgy is regenerálódni fog. Az emberek is állatok, csak fejlettebbek vagyunk ezáltal mi vagyunk a csúcson. Ha más állat lenne szerinted nem írtanák egymást? A levegő és vízszennyezés pedig eltűnik majd, lebomlik. Ugyan idő kell hozzá és ez emberi mértékkel sok idő, a földet nézve viszont semmi.
2016. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is természettudományos irányban tanulok, és jól látom mit okozunk, milyen problémák vannak. De én nem gondolom így. Kéne egy hatalmas változás az biztos. Legfőképpen az egyéni gondolkodásban, és a vezetői gondolkodásban egy kevésbé csak a jelenre fókuszáló és a saját érdekeinket néző gondolkodás. Persze, egy kis népességcsökkenés sem ártana, de nincs senkinek sem joga elvenni az életet, inkább szabályozni kéne jobban a születést egyes helyeken, mint ahogy erre van is már példa.

De én tartom magam, hogy az emberiség lehetne az egyik "legszebb" faj. Annyira szép gondolkodásai vannak egyeseknek, művészetek, szeretet, érzések, stb. Hihetetlen gyönyörű faj lehetnénk tényleg. Csak nagyon sokan még nem így gondolkodnak, nem akarnak változtatni, önzőek. Ezen kellene változtatni, persze ez egy nagyon komplex dolog, de az oktatással, és a szülői odafigyeléssel lehetne lerakni ennek az alapköveit.

2016. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igazad van 5. jó gondolat lenne az is,hogyha "csak" a népesség csökkene. de drasztikusan. pl ha minden pár 1 gyermeket vállalna, már csökkene hosszú távon a népesség.

de sajnos nem ez a tendencia. már a 7,5 milliárdot is átléptük. pár év és a 10 is meglesz.

2016. márc. 4. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
A legsürgetőbb változás a népesség csökkentése. Elképesztő és ésszel felfoghatatlan, hogy egyes családok képesek akár tíz gyereket is kitermelni, ráadásul a legszegényebbek, várva a segélyre, más munkájának a gyümölcsére. Nem magyarországi átlagcsaládokkal van a problémám, de afrikai aidsesek a fenének kalapálnak össze egy tucat szintén aidses gyereket? Hol van itt az a híres felsőbbrendűség, ha még azt se tudja felfogni, hogy nem csinálok beteg, éhezésre ítélt gyereket. Ezek az emberek sokkal feleslegesebbek és haszontalanabbak rengeteg állatnál. Erkölcsi szempontból az emberiség már a kezdetektől fogva megérett a pusztulásra, de azért vannak jók is a világon, ugyanúgy a mi fajunkért is kár lenne. De hogy túl sokan vagyunk, és nem a minőségre, hanem a mennyiségre játszunk, az tuti.
2016. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!