Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék valamilyen...

Hogyan tudnék valamilyen adomány"vonalat" létrehozni?

Figyelt kérdés
Néha látom, hogy amerikában elég elterjedt az, hogy valaki (privát személy) elindít egy sima netes oldalon egy adakozást, leírja hogy mire költené a pénz, vagy készít hozzá videót is, megköszöni azoknak akik majd adakoznak. És az emberek nem zsugoriak,és néha még hülyeségekre is adnak pénzt..Szóval az érdekelne, hogy hogy is működik ez? És valaki tud e ilyen oldalt? esetleg használ e? Én csak egyet találtam, KickStart, de nem tudom, hogy hogy is kellene nekiállni. Kocsira gyűjtök, 18 F (Mennyé dógozni, inkább tanujjá,nincs rá szükséged kommentelők kíméljetek)

2016. márc. 16. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Jogi részéhez sokat nem tudok hozzászólni, csak egy valami biztos. Nem szabad hazudni. Azaz aki pénzt ad, tudja, mire ad. Nem hiheti azt, hogy jótékonykodik elesett emberek megsegítésére, létfontosságú szolgálat fejlesztésére, stb.

Ha teljesen egyértelmű, hogy neked kell a pénz kocsira, akkor nincs gond.


Technikailag meg úgy megy, hogy le kell szerződnöd erre a telefonos szolgáltatóval. Kérsz egy külön emelt díjas számot erre a célra. Megállapodtok abban, mennyi legyen az összeg, amelybe a hívás vagy sms kerül.

2016. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Még évekkel ezelőtt láttam valami weboldalt, ahol különféle célokra lehetett gyűjtést indítani, ha megvan még és megtalálom, átdobom a linket.
2016. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezért írtam már a kérdésbe is, hogy simán csak kocsira kell. Nem újat szeretnék, és nem milliókról beszélek, csak 150-200 ezer forintról. Az, hogy ez koldulás lenne, én nem gondolom,mivel mindenkinek másra kell a pénz, mint eszköz. Senki se mondta, hogy kötelező adakozni az embernek, hisz úgy is csak arra ad pénzt valaki, aminek értelmét látja. Ha valaki szerint nem érdemlek meg 1 forintot sem, akkor nem köteles adni. Az hogy másnak nem jut eszébe ilyen itt,amerikában igen is elterjedt.. És pont ez a baj Magyarországgal. Mindenki írigy, és nem azon vagyunk hogy másnak is jó legyen, hanem csak magunknak:) Nagyon köszönöm első és harmadik válaszoló, a linket szívesen fogadom, ha megtalálod!:)
2016. márc. 16. 10:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki tud még ehhez hozzászólni, az tegye meg nyugodtan
2016. márc. 16. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
8%

# 4

Irigy mire is? Arra, hogy neten kell kéregetned aprót, hogy megvehess egy pár százezer ft-os autót? Ne álmodozz:D

Ez pont olyan, mint amikor a csövesek koldulnak. Semmivel sem különb. Csövezés.

2016. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fersk ***** válasza:
0%

"Az, hogy ez koldulás lenne, én nem gondolom"

Te hogyan nevezed azt, ha valaki ellenszolgáltatás nélkül kér pénzt? Lejmolás? Tarhálás? Vagy...?

2016. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Erről a rosszindulatról van szó,hogy ha valakinek van egy kérdése vagy egy ötlete, rögtön koldul és csóró, és le kell nézni őt:) Gratulálok tényleg. Az, hogy ezek az emberek nem segítenének, mint ti, attól még lehet, hogy mások igen. Mindenkinek más a fontos, mások az álmai:)

De attól még érdekel, hogy hogy is működik. Mert ti se tudjátok, csak azt, hogy én mennyire csöves vagyok meg ilyenek xdd

2016. márc. 16. 11:09
 8/10 A kérdező kommentje:
jó,mindenesetre köszönöm xd
2016. márc. 16. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Remélem a sok beszólogatásnak meg lesz a jutalma!


Ezek között nézelődj:

[link]


Ha találok jogi hátteret is, linkelem. (Most nincs időm rá.)

2016. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. márc. 17. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!