Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 3, vagy 4 tagú családként...

3, vagy 4 tagú családként havonta kb. mennyit költötök élelmiszerre? Ezt az összeget spórolva"odafigyelősen" költitek, vagy bármit megvesztek, amit megkívántok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 12:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Férjem szerint túl sokat költök élelmiszerre, jobban kellene figyelnem az akciókat, de szerintem meg így is eléggé figyelek és ő nincs tisztában teljesen az árakkal. 4 tagú családként (a kicsi még baba) kb 50-60 000-et költünk élelmiszerre. szeretném összehasonlítani másokkal. Köszi!
2016. márc. 16. 12:11
 2/6 anonim ***** válasza:

Én heti menütervet készítek, hetente vásárolunk mert a párom hetente kap fizut. A gyerekek oviban vannak, de estére mindig főtt kaja van nálaunk, a párom itthonról visz kolbászt, sonkát, decemberben vágtunk disznót. Ìgy het 10 ezer a bevásárlasi keret, ami a wc papírt is és mosogatószert is tartalmazza illetve szalámikat zöldsegeket. Párom a kenyeret minden napmfrisset vesz, az kb 300ft/nap. Az eheti menünk így nézett ki:

Szombat (mert pénteken van fizu ìgy szombat az első nap) rántott csirkecomb sült krumpli, vasárnap tárkonyos raguleves, sült csülök(ez is a fagyóból meg a disznótorból)

Hétfő tejszínes tészta

Kedd fasírt borsófőzelekkel

Szerda krumpli leves palacsinta

Csütörtök sült máj párolt vegyes savanyúval

Péntek gulyásleves fánk

Szoktam venni párizsit, felvágottat májkrémt, paradicsom paprika. 30db tojást egy hétre. De nyilván az sem mindegy hogy az ember hol él mert eltérőek lehetnek az árak. Szerintem mindennel egybe veve nem sok a 40-50 ezer körüli vásárlás 4 embernek.

2016. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk (két felnött, kég tizenéves gyere) havi 60ezer körül van a kaja, de ehhez odafigyelve kell vásárolni, és semmit enm szabad kidobni.
2016. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi 3 felnőttre spórolósan kb 55-60.000-et, naponta főzünk és 3-4 napra veszünk reggelire, vacsorára valót, plusz naponta kb 500Ft-ért friss pékárút.
2016. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi napokra lebontva kb. 3500.- Ft-ot/nap költünk a boltra.

Odafigyelek, túl drága dolgokat nem veszek, minden nap főzök, de nagyon nem is spórolok, amit megkívánunk, azt ésszerű határok mellett megveszem. Ebben egyébként benne van a mosószer, tisztítószer stb.

2016. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-en vagyunk, két kisgyerekkel. Próbálunk spórolni, figyeljük az akciókat, de havi 60-70 megy el csak kajára. Sajnos a vizet inkább vesszük, mert elég vacak a csapi. Lábas jószágot nem tudunk tartani az udvar miatt, igy a szárnyas húst, tojást piacon vesszük. Ami igazán sokban van, az inkább a sajt, gyümölcsök, meg a csokika,bár ez utóbbi inkább fizu utáni két héten van. :)


Viszont minden nap van hús, bár ált. két napra főzünk. Nem mondanám, hogy nagyon élére állitanánk a pénzt, de inkább célzottan vásárolunk, inkább heti háromszor, mint egyszer bespájzolva.


Volt egyszer egy "vastagabb" hónap, amikor kb. azt vettünk, amit megkivántunk. :) Hónap végén összeszámoltam, 94000 volt csak az ennivaló...De akkor ment a rendelt pizza, és "egésznél nagyobb cigarettákat igy dobtuk el: pifff..." :)

2016. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!