Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Attól élhetek normális életet,...

Attól élhetek normális életet, mert nincs érettségim?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már vele esti suliban, de nagyon nem ment. inkább dolgoztam amit tudtam. van egy szakma ami érdekel és azon szeretnék a továbbiakban elindulni majd. Az érettségit meg úgy érzem jegelnem kell, mert vannak gondjaim is.. de persze nem jelenti azt hogy nem akarom, majd ha ott tartok és úgy érzem, ismét megpróbálkozom vele. Csak emiatt már kisebbségi komplexusom is van, persze nem vagyok rá büszke és nem dicsekszem vele
2016. márc. 18. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miertne elhetnel normalis eletet?? az erettsegivel csak munkahelyi problemaid lehetnek ahol azt elvarjak hogy meglegyen >

Maskulonben semmi baj ha nincs >

2016. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs az a baj, ha van akkor meg már az sem elég . Miért, most milyen életet élsz, nem normálisat ?
2016. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Normalis eletet elhetsz epp, ha vallalkozova valsz, senki sem fogja kerni toled az erettsegidet. Csak epp keptelen leszel megfogalmazni egy szerzodest, keptelen leszel az adobevallasodat ertelmezni, uton-utfelen atvernek majd, mert tanulatlan vagy.
2016. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Az érettségi azoknak fontos, akik alkalmazottként akarnak élni, vagy tovább szeretnének tanulni (ami által szintén alkalmazottak lesznek majd, csak több pénzért) És persze egyfajta erőpróba is, hogy képes arra, amire oly sokan. De mindez nem szükséges, ha olyan munkád van, ahol HR-esek döntenek rólad a meglévő papírjaid alapján. Elég sok ilyen munkalehetőség van, ahol a magad ura vagy. Nyilván a többség lenézne téged, ha kiderülne, hogy nincs érettségit, de csak ritkán kerülsz olyan helyzetbe, ahol színt kell vallanod.

Szerintem az érettségi nem lehetetlen számodra sem, csak megfelelően laza sulit kell választani.

2016. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*ahol NEM HR-esek döntenek rólad
2016. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

3.


A suli pont az ilyesmire nem készít fel, még csak közvetetten sem. A mai iskolarendszer lényege, hogy vissza kell böfögni azt, amit elvárnak tőled. Az egész nem az életre nevel, hanem az engedelmességre, amivel majd jó alkalmazott leszel.

Az a fajta intelligencia, amiről beszéltél, iskolán kívül sajátítható csak el.

2016. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem az, csak zavar hogy mindig is ott lesz.. legalább is amig meg nem csinálom.

A nagy emberek akik többre vitték, azok szokták éreztetni általában meg kérdőre vonni "és hogy akkor miért nem ezt vagy azt csinálom.. Nagy könnyedelmüen mondva, mintha olyan könnyü lenne. nekem meg mindig "fedeznem kell magam, kibújni a dolog alól, én meg azt nem akarom hiresztelni hogy azért nem, mert nincs érettségim..

A jövőben több mindent akarok, vagyis változtatni dolgokon, magamon, de akkor is fennáll az a komplexus hogy "én mi jogon csinálom ezt vagy azt vagy szólok bele ebbe vagy abba úgy h éretségim sincs. Na meg ha kiderülne.

Persze lehet csak én képzelem be igy, meg igaz hogy az csak egy papir. de valahogy kevesebbnek, kisebbnek érzem magam, olyan emberekkel szemben akik magasabb szinten állnak, vagy többre vitték.

2016. márc. 18. 10:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Többre vittééék ? Képzeld magad azoknak az embereknek a helyébe akik a túljelentkezés, túlkínálat miatt kénytelenek mélyen az iskolai végzettségük alatti munkákat elvállalni . Én is voltam már minden csak akasztott ember nem .
2016. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!

Pont ebben az országban problémázol ezen, ahol már több ezren buktak meg hamis bizonyítványokkal?!

Kimész az ecserire és 50ezerért veszel egyet.

Vagy gyűjtesz még hozzá, és akár doktor is lehetsz.

:)


[link]

2016. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

*

Ő pl. 8.ezer Ft-ért vette az érettségijét.


"Annak ellenére sem vonják vissza Hujber Ferenc diplomáját, hogy a színész korábban bevallotta: érettségi bizonyítványát nyolcezer forintért vásárolta, a Színház- és Filmművészeti Egyetemen beadott diplomamunkáját pedig egy húsz évvel korábbi dolgozatról másolta - írja a Blikk."

2016. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!