Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagos európai emberek...

Az átlagos európai emberek tisztában vannak ilyen dolgokkal?

Figyelt kérdés

Pl. Sokan azt hiszik nincs is háború. Ugye most Szíria polgárháború nagyon felkapott lett a bevándorlás miatt az utóbbi egy-két évben. De maga a polgárháború már 4,5 éve tart. Az első 2 év senkit sem érdekelt, nem is tudtak róla.


A mai napig rengeteg háború zajlik(több mint 20), az emberek egymást mészárolják. Az európai emberek egyáltalán tudják mi zajlik Afrikában, vagy Szaúd-Arábiában?


Sokaknak olyan biztonságérzetük van, amit nem tudok megérteni. Elfelejtették az emberek, hogy 80-90 éve mit csináltak egymással? Élve boncolás, szappankészítés emberből, biológiai fegyverek, népirtás, emberkísérletek stb... Egy évszázad alatt 100,000,000-nál is több háborús halott. (több mint a fele civil)


Sokak szerint csak régen volt ilyen, ma már nem. Az 1900-as években élők is ezt mondták. Azt vettem észre, hogy alig érdekelnek valakit ezek a problémák.


A környezeti problémák napról napra súlyosbodnak, a háborúk nem maradnak abba(hiába hiszik azt az emberek).


Csak én gondolom úgy, hogy nagyon súlyos a helyzet?


18/F



2016. márc. 28. 14:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jah, és nem azt mondom, hogy rettegj. Nem azt mondom, hogy félve kell végigmenni az utcákon. Az a helyzet, hogy az emberek elkényelmesedtek. Az a főbb kérdés inkább, hogy miért nem teszünk inkább valamit?
2016. márc. 28. 15:00
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Taps neked!

Ha te 18 évesen le akarod lövetni magad egy jobb világért az a te döntésed! Én nem akarom. Nekem jó így is, és rajtam kívül több millió embernek is jó. Mindannyian tudjuk, hogy háború van, hogy a környezetszennyeződés van. A magunk módján én és és rajtam kívül sokan mások is tesznek érte.

Én szelektíven gyűjtőm a szemetet. Az utcán nem szemetelek, nem dohányzom. Nem kínzom az állatokat, kóbor állatokat etetek, befogadok. Adok a hajléktalanoknak pénzt, élelmet. Nem vásárolok fegyvereket, és nem megyek harcolni egy jobb cél érdekében. Én nem azért jöttem a világra, és nem azért tanultam éveken át, hogy 18 évesen lelövessem magam egy idegen országban.

De ha neked ez a cél akkor csináld. Elárulom attól még nem lesz jobb a világ, és nem fog senki harcolni egy olyan cél miatt ami közvetlenül nem veszélyezteti az ő és családja életét. De megnyugodhatsz. Ha majd eljön az a világ, hogy az ember a saját otthonában veszélyben van, amikor már az élete a tét, akkor harcba fognak vonulni az emberek..

2016. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én 3 éve élek Izraelben. Ezalatt volt 2 háború és ősz óta kb heti rendszerességgel van terrortámadás. Mégsem élek rettegésben. Egyrészt, mert így is nagyobb esélye van annak, hogy pl autóbalesetben halljak meg, másrészt mert amúgy sem lehet úgy élni, hogy folyton rettegsz. Az élet megy tovább és jelenleg sokkal jobban foglalkoztatnak olyan dolgok, mint hogy elcs.tem a legutóbbi vizsgámat, vagy hogy munkát kéne találni.

A környezeti problémák is aggasztóak, de ez sem tart rettegésben. Annyit tehetek, hogy olyan politikusokra szavazok, akik szerintem közelebb visznek a megoldáshoz és a magam környezetében megteszem, amit tudok. Ennél többet mit tehetnék? Ha pl Japánban túlhalásszák a bálnákat, azzal én most mit tudok kezdeni?

2016. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


[link]

2016. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap múlva megyek katonának - igen önszántamból -, utána ha kell, megyek harcolni - nem erzed at mekkora hipokrata vagy?

A harcok ellen emeled fel a hangod, aztan beallsz katonanak, hogy eggyel noveld a babusereget, akiket az iranyitok ugy rangatnak ahogy akarnak? Gondolod, azzal, hogy fegyvert fogsz es kimesz a frontra barmit is elersz a beke erdekeben? Fiatal vagy, tele energiaval, lazadsz, csak epp rossz uton indulsz el.


A haboru nem mas mint egy biznisz. Minden biznisznek vannak fejesei, akik az uzletet iranyitjak es a sajat javukra terelik a dolgokat. Beallsz katonanak es azt hiszed valami nemes cselekedetet hajtasz vegre, kozben csak a penzesek terveit viszed veghez onszantadbol es cserebe meg akar le is loveted magad? Nem tul okos...

2016. márc. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!