Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tetszikeznek engem újabban?

Miért tetszikeznek engem újabban?

Figyelt kérdés

41 éves múltam, fiatalos nőnek gondoltam magam, mert pár éve még 10 évet letagadhattam. Igaz, hogy hátam mögött egy rövid, de megbetegítő házasság; akkor sem értem, hogy miért mondja nekem egy 40-45 év körüli pénztáros a Tescoban, hogy mást tetszik kérni? Hogy a McDonnaldsban a fiatal gyerek tetszikel, azon nem csodálkozom nagyon, de persze nem esett jól, hiszen néhány éve még tényleg letegeztek. Sőt tanfolyamon, meg új munkatársaim most is azt mondják, hogy te olyan fiatal vagy! Kérdem, miért, mennyinek látszom?

Azt mondja olyan 32-35 évesnek.

Hiú ember lévén, és mert az ember nem reálisan látja magát bosszant, hogy így megöregedtem volna. Tudom, most képet kéne csatolnom, hogy tippelhessetek, de inkább arra vagyok kiváncsi kinek jár a tetszikelés (like-olás ;)), ahogy én hívom? Ismerősöm szerint csak udvarias megszólítás. Hát én inkább az igen idős néniknek, bácsiknak teszem fel így a kérdésem, hogy tetszik kérni?

Mi a véleményetek?



2016. márc. 31. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Múltkor egy 20-as srác azon volt felháborodva itt, hogy tegezik a törzsvendégek...szóval jobb a békesség, a tegezést sokan csak felajánlás után kezdik el...

Nekem nagyon fura volt amikor 1 évvel a nyugdíj előtt levő kollégát tegeztem 21 évesen :D

De buszon már hallottam olyat is, hogy tök idegen 18 körüli srác simán letegezte a nyugdíjas nénit, az meg ott háborgott, hogy mit képzel magáról a srác...kibe mit neveltek, vagy nem neveltek...


23F

2016. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tetszik tudni az élet már csak ilyen.
2016. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye, bókolni sokféleképpen lehet (főleg a nők szeretnek fiatalabbnak látszani), de az éveket nem lehet letagadni. Akárhogy is igyekszel, egy tapasztalt ember (főleg nő) meg tudja saccolni, mennyi az az annyi. Ez ellen kár hadakozni, vagy felette búslakodni.
2016. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En csak tiszteletbol szoktam ha azt mondja a masik fel h nyugodtan tegezhetem akkor tegezni fogom.igy volt egyik baratnom anyukajaval is h mar nagyon regota ismertem es mindig magaztam de miutan mondta h tegezhetem tegeztem:D
2016. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 23 éves vagyok, és "tetszikel" a legtöbb férfi, főleg idősebbek. Ez szimplán egy kedveskedő, afféle udvarló hangnem. Egyébként alapból sokkal udvariasabb, közvetlenebb is, mint hogy "Mást kér még? Készpénzzel fizet?" Nem véletlenül szokták a legtöbb helyen úgy mondani, hogy "Mást ezen kívül? Készpénz lesz vagy bankkártya?" mert ugye letegezni nem illik, magázni tuskón hangzik, tetszikeléssel meg öregítjük az illetőt.

Anyukám elmúlt 50, kinéz kb. 30-nak, lassan fiatalosabb, mint én, mégis tetszikelik, csókolom stb.

Sőt! A környékbeli gyerekek, nem csak kicsik, kamaszok is, már nekem is csókolomot köszönnek és tetszikelnek. A nyugdíjas nénik meg aranyoskámnak meg angyalomnak hívnak, esetleg kedveskémnek, és ha 40 éves leszek, akkor is úgy fognak hívni. :D

Szóval egy ilyen megszólítás alapján ne gondold, hogy borzasztó öregnek néznél ki, egyszerűen csak udvariasak akarnak lenni és kedvesek.

2016. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok ember azért nem mer magázni, mert (teljesen paradox módon) udvariatlannak gondolja. Annál már ezek szerint idősebbnek látszol, hogy letegeznének, úgyhogy tetszikeznek. Szóval csak udvariasak próbálnak lenni - az már más kérdés, hogy a rossz nyelvérzékük miatt pont az ellenkezője jön össze nekik.


Én 40 vagyok (férfi), és amióta eszemet tudom, kb. a 60 fölöttieket szoktam tetszikezni, azalatt magázás. Tegezni boltban, étteremben stb. senkit nem tegezek. Egyébként ilyen helyen lehet, hogy meg is van mondva nekik, hogy ne tegezzék az ügyfeleket.

2016. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 14 éves vagyok, egyszer a rendelőben voltam az ikertesómmal és egy 4-5 körüli gyerek csókolom-ot köszönt. :D
2016. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!