Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik megtapasztalták már a...

Akik megtapasztalták már a mindent elsöprő érzéseket, beéritek kevesebbel?

Figyelt kérdés

Felnőtt 20,30,40+ emberekhez szól a kérdés. Akiknek van néhány kapcsolatuk a hátuk mögött. Több embert szerettek igazán, de mégis volt egyetlen egy, akivel más volt, sokkal mélyebb, intenzívebb, igazibb. Akinél már az első perctől éreztétek, hogy ez a kapcsolat más lesz..és az is volt, de vége lett.

Most akár évekkel később, mikor a másik emberen magán már túl vagytok, de az érzésen nem, hogy élitek meg a mostani párkapcsolatotokat?

Egyáltalán van e párotok? Lehet ezt az érzést többször átélni?

Nem jut néha eszetekbe, hogy bár szeretitek a párotokat, ez soha nem lesz olyan mint az a másik kapcsolat volt?

Nem tudom jobban megfogalmazni a kérdést. Tényleg nem arra gondolok itt, mikor egy másik emberre vágyik valaki, mint akivel együtt van és ezért nem tudja igazán szeretni a párját, hanem hogy magáról az érzésről le lehet e mondani?


2016. ápr. 25. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Ki lövi magát negyvenen túl ilyenekkel? Az a naaaaaagy érzés kettő, maximum három év múlva úgyis lecsillapodik, akkor háromévente rúgod fel a kapcsolatot, a családot, csak nehogy a szeretettel kelljen "beérni" a lángolás helyett? De közben széthasználódsz teljesen...
2016. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen beérem "kevesebbel". Persze óriási volt az érzés, de oka volt, amiért tönkrement a kapcsolat. Éppen elég volt kiheverni és újra felállni a földről, jelenleg nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott, stabil párkapcsolatban élek, amit tapasztalataim alapján egyáltalán nem cserélnék el.

A lángok elmúlnak, kijózanodtok és ott vagytok egymás mellett, holott világnézetben, szokásokban, habitusban egyáltalán nem illetek össze.

Tisztelet azon csodás kevés kivételnek, ahol a kezdeti lángolás nem nyomja el a párválasztás bölcsességét.

2016. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem 21 évesen volt egy kapcsolatom, érdekes hogy a srác fiatalabb is volt nálam,full szegényes családból származott,érettségije se volt,kétkezi munkából élt,de én úgy még Sosem szerettem senkit. Beérem kevesebbel.
2016. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Jöhetnek még. Kíváncsi vagyok, mások hogyan vélekednek ezzel kapcsolatban.
2016. ápr. 25. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nehéz, főleg fiatalon lemondani az érzésről. Én 18 évesen tapasztaltam meg ezt, de kiderült, hogy a srác nem gondolta ugyanolyan komolyan a dolgot, mint én és részéről inkább csak erős fellángolás volt. Később, évekkel rá derült ki, hogy már bánja, hogy elveszített engem. Azóta nekem stabil párkapcsolatom lett, akivel hosszú távra lehet tervezni, nem link, nem szórakozik, nem játszmázik. Így nyugodtabb az életem, jobban tudok másra is koncentrálni. Az a heves szerelmi érzés, az az erős vonzalom csak elterelte a figyelmemet az életem többi részéről pont egy olyan korszakban, amikor jobban oda kellett volna figyelnem pl az alakuló karrieremre. Mivel fiatal vagyok, még néha mindig hiányzik az az érzés, amit vele megéltem, néha bárcsak a jelenlegi párommal is azt éreznénk, de sajnos nem sikerül. A mostani párommal inkább megmarad a békés együttélés szeretetben, kötődésben, és azt hiszem, ez jobban kibírja az idő próbáját, mint az erős vonzalom. Úgyhogy de, gondolok néha arra, amit írtál, hiányzik is néha, de nem dobnám el a békés, szeretteljes együttélést még egyszer egy ilyen érzésért.
2016. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom beérni kevesebbel, mert az engem nem inspirál és az úgyis meglátszana, tehát azt hiszem észrevenné a másik is, hogy csak ímmel-ámmal vagyok vele.Persze nem szeretnék végleg magányos maradni.De nem tudom, mi lesz így velem, mert azóta sem sikerül olyat találni, aki kicsit is megmozgatna bennem valamit.
2016. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!