Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én nem értem a bonyolulta...

Csak én nem értem a bonyolultabb mondatokat?

Figyelt kérdés
Mikor mondanak valamit, és kérdeznek, nem mindig értem.. ilyenkor nem is tudom mit kéne.. megkéne értenem teljes egészébe amit mondanak, vagy saját véleményemből válaszolni a helyzetre ?
2016. máj. 6. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Van, akiét én sem értem, pedig elég jó a szövegértésem. Van, aki beszélni/fogalmazni nem tud, van aki értelmezni.

Ha nehezen értek valakit, akkor rövidre zárom a beszélgetést. Pl. a szomszédom ilyen, csapong össze-vissza, azt sem lehet követni, éppen miről beszél. Kerülöm a társalgást vele, mert nem látom értelmét. Pár mondat után udvariasan elköszönök.

Ha úgy érzed, veled van gond, fejleszd magad. Olvass sokat, különböző szövegeket. Akár szakcikket, jogi szöveget, romantikus regényt, krimit, irodalmat...., és kialakul a stílusod és bővül a szókincsed.

2016. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy bővülhet a szókincs ha csak magamba olvasok nem hangosan ? vagy jobb hangosan ?
2016. máj. 6. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen
2016. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, csak olvass. Jó sokat. Egyébként megértelek, Néha én sem értek mndent.
2016. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyzetre nem tudsz válaszolni. Nincs mire.

Kérdezz vissza.

2016. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Blade Bone ***** válasza:
Néha velem is megesik, de ha totál nem értem mit beszél a másik, visszakérdezek, vagy megkérem mondja el újra lassabban.
2016. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!