Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy a "dick" szó...

Hogy lehet, hogy a "dick" szó vezetéknév? Ez nem gáz gy angolnak? (mert alig bírtam ki röhögés nélkül, amikor valaki így mutatkozott be nekem Lodonban. )

Figyelt kérdés
[link]
2016. máj. 9. 08:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vannak nevek, amiket sértő szóvá alakítottak az idők során. Pl a Tirpák vezetéknév és jelöl egy népcsorotot is, de hallottam már jópárszor szitokszóként is. A dick sem jelentett kezdetben falloszt, csak valaki kitalálta, hogy akkor legyen sértő és azóta az.
2016. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de lélektanilag hogyan hat ez arra a kb. 3000 angol lányra, akik például első osztályban így tűnnek fel a névsorban? Szerintem ennek kimutatható káros hatása van és be kellene tiltani ezeket a neveket.
2016. máj. 9. 08:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem neked kell eldönteni, hogy betiltsák-e, hanem esetleg megkérdezni azt az X ezer gyereket, hogy zavarja-e. Annak alapján, hogy milyen régóta viszonylag gyakori vezetéknév (tehát nem változtatták meg tömegesen), és hogy a Richardokat gyakran Dicknek becézik, valószínűleg nem omlik össze a kis lelkiviláguk. Régi név, aminek a hangalakja véletlenül egybeesik egy "csúnya" szóéval, de ez van, ők nem rugóznak annyit a nevük jelentésén.


Hidd el, ha traumatizálná őket, akkor már rég nem lenne Dick az országban.

2016. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Káoszba torkollna a világ, ha minden olyan vezetéknevet be tiltanának, ami sértő jelentéssel is bír.

Amúgy meg, a gyerekek nem csak a név miatt cikizik szét a másik gyerket, ha normális neve van, akkor is találnak rajta kigúnyolni valót.

Kanadában él egy ember, akinek a vezetékneve Assman.

2016. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul pl. a "matyi" becenévnek is van más jelentése a szlengben, mégsem hiszem, hogy nagy lelki törést okozna a Mátyásoknak.
2016. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Betiltani? Meg keresztnevkent is hasznaljak.
2016. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyes: pont a minap hallottam valakitol azt a szot h tripak:)
2016. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Az asszociációid téged minősítenek. Sajnos ez az igazság. Abból indulsz ki, hogy mindenki olyan gondolkodású, mint te. De szerencsére ez nem így van. Tehát a kérdésre a választ magadban lelheted, ha képes vagy kritikusan szemlélni saját magad. Attól tartok, ez nem fog menni.
2016. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

[link]

2016. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem létezik, hogy aki tanulta az angolt, annak erről a szóról más jut eszébe.


Egyébként rákerestem google-n, csak a 4. legrosszabb vezetéknév (Hitler, Bieber, Hooker megelőzi).

2016. máj. 9. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!