Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazi cigány vagyok ha kreol...

Igazi cigány vagyok ha kreol a bőröm, dús kondor hajam, barna szemem van? És milyen az aki nem "igazi" cigány?

Figyelt kérdés

2016. máj. 12. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Cigány az aki annak vallja magát, illetve akinek a felmenői cigányok. Nincs olyan, hogy igazi vagy nem igazi. Ismertem egy lányt, akinek fekete haja volt, de fehérebb bőre, mint az enyém, mégis cigány volt.

A másik dolog meg, politikailag nincs is olyan, hogy cigány. Senkinek a személyiére nincs rá írva, hogy cigány állampolgár.

2016. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ez nem így van, a valóságban az emberek külső alapján ítelnek nem érdekli őket hogy te minek tartod magad
2016. máj. 12. 13:02
 3/10 A kérdező kommentje:
de egyébként a kérdésem valós nem kamu roma vagyok és ezek a jellemzők rám
2016. máj. 12. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdésed lényege?
2016. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az hogy mi a különbség az igazi cigány és nem igazi cigány között
2016. máj. 12. 13:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos antropológiai jellemzők alapján statisztikai valószínűséggel lehet ezt megállapítani, de a statisztikai valószínűséggel nem mégy sokra.
2016. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Pl. ez:

párom kreol bőrű, dús fekete haja van, barna szeme, de származásilag nem roma, hanem török, ennyi


magyarul nem attól lesz valaki roma,hogy hogy néz ki külsőre

2016. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Ránézésre meg lehet mondani,így leírás alapján nem.De leginkább viselkedés alapján hamar leszűrhető melyik az "igazi" cigány
2016. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
A kreol bőr nem feltétele a cigányságnak. Rengeteg Balogh, Rácz vezetéknevűvel találkozhatsz, akiknek hófehér a bőre, de fekete haj + fekete szem kombó árulkodik róla hogy cigány.
2016. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Nincs ilyen, hogy ki igazi roma, ki nem az. Ha csak az egyik szülőd roma, és te romának vallod magad, akkor roma vagy, és aki megkérdőjelezi a származásod, az szarjon sünt.
2016. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!