Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi van a magyar nyelvvel?

Mi van a magyar nyelvvel?

Figyelt kérdés
Ez tudom, nagyon furan fog hangzani, de valamiert a legtobb magyar nonek oltari idegesito hangja van. (Magamat is beleertve) Minden, amit mondanak olyan termeszetellenesnek es eroltetettnek hangzik, mintha szineszkednenek... es amikor meg tenyleg szineszkednek akkor meg egyszeruen borzalmas lesz! Nem tudom eldonteni, hogy a nyelv hangzasa, hanglejtes vagy hangsulyozas a gond. Csak en erzem igy? Lenne erre magyarazatotok?
2016. máj. 16. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A te füleddel lesz a baj:)
2016. máj. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te még nem hallottál külföldi beszédet. Először hallgass egy kis angolt, majd folytasd valami koreai filmmel, amiben nők veszekednek, végül ajánlom a szimpla kínait.

Na, ez után hallgasd meg a magyart, megnyugtató lesz.

A mai futtatott magyar színésznők többségének hanghordozása viszont tényleg idegesítő, mert nagyon műviek. De ez nem a nyelv hibája.

2016. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában élek és gyakran hasonlítom össze a német és magyar nyelvet csak úgy, kíváncsiságból. És egy ideje arra jutottam, hogy a kedvenc nyelveim a magyar és a japán. Rám abszolút nem igaz a tipikus magyar mentalitás, engem az nem jellemez, viszont én tényleg úgy érzem, hogy a magyar egy nagyon szép nyelv. Dallamos, ritmusos. Persze, baromi nehéz, de ettől függetlenül nagyon szép hangzása van. Ha neked nem tetszik, akkor nyilván azzal nincs baj, mindenkinek más az ízlése, én speciel az oroszt nem vagyok képes sokáig hallgatni. Esküszöm, egy öt perces orosz videót nem bírok végignézni, annyira kellemetlen a fülemnek. Sajnos nem nekem való nyelv, tényleg. De ez mindenkinek más.
2016. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!