Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol tudnék Asperger-szindrómás...

Hol tudnék Asperger-szindrómásokkal megismerkedni? Leginkább segíteni szeretnék.

Figyelt kérdés

Mindig is éreztem, hogy más vagyok, mint a többi ember, így végül eljutottam az Autizmus Központba, ahol a hosszas-gondos kivizsgálás után megkaptam a diagnózist. Kis millió, az Aspergerre vonatkozó dologban felismerem magam, egy valamiben viszont bizonyára eltérek a papírformától: nagyon szeretek beszélgetni emberekkel (már akiket méltónak találok rá), és hatalmas örömöt okozna, ha megismerkedhetnék magamhoz hasonló személyekkel, kortól függetlenül. Vagyis szívesen válaszolnék büszke, de aggódó anyukák kérdéseire is, én ugyanis azt hiszem, ki tudom mondani azt, amire az Aspergeres gyermek nem feltétlenül hajlandó. Ezen kívül végeláthatatlan beszélgetéseket folytathatnánk a buszok ajtóiról, vagy a magyar nyelv betűinek előfordulási arányáról.

Csak azt nem tudom, hol tegyem ezt? Tudom, hogy megannyi ilyen jellegű csoport van, viszont nekem az egy, már összeszokott társaságba való beilleszkedéssel igen súlyos gondjaim vannak, így jobban szeretném privátban (akár élőben is) megvalósítani az ilyen jellegű beszélgetéseket.


Valakinek van valami ötlete? Vagy adjak fel hirdetést?


23



2016. máj. 19. 21:38
 1/5 anonim válasza:

Pl: asperger.hu


Egyébként engem is anno aspergerrel diagnosztizáltak.


Nekem az volt a szerentsém hogy 13eves koromra 203cm 95kg voltam így nem igazán mertek bántani. Az osztályunkba jár mégegy aspi ő visszahúzódó anno sokan megverték, mindig nekem kell megvédenem(egyet toppantok elszaladnak).


15/F

2016. máj. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hú, de nem vagy szimpi, szerintem ez kamu.
2016. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekel, hogy szimpi vagyok-e. Nem értem, miért lenne kamu? -.- Nem menősködöm, egyszerűen szeretnék hasonló emberekkel megismerkedni, mert a való életben nem nagyon jeleskedem a kapcsolatkezdeményezésben.

Nem látom, hol itt a bűn.

2016. máj. 19. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az asperger.hu jó ötlet, külön topik van a vasútmániásoknak, nyelvészeknek, fénytechnikusoknak, infósoknak stb. Ha csak olvasgatni akarsz, az is beletelik néhány hónapba. De fontos, hogy csak annak próbálj segíteni, aki igényli.

Első, tökös gyerek lehetsz, elismerésem! Csak így tovább.

A kérdezőnek meg: Ikarus ráncajtók rulz. :)

2016. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
asperger.hu-t ajánlom szintén, illetve itt gyakorin is láttam már aspergereseket, többek között én is itt vagyok. Én fejlesztős táborokban ismerkedtem főleg, nem tudom hogy 18 év felettieknek vannak-e ilyenek, de ha igen akkor az is egy jó lehetőség.
2016. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!