Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért élnek az emberek monoton...

Miért élnek az emberek monoton, unalmas életet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem jönni fog most a savazás, hiszen elvégre az emberek 99%-a besavanyodott, monoton életet élő.


De kérdem én, miért képesek az emberek elviselni hogy nekik az élet semmit sem tartogat, csak a monoton unalmas életet, és az élet xar? (szerintük)


Akkor kérdem én, miért nem lesznek öngyilkosok? Ki akarnak ilyen életet élni... De mégsem teszik, és élik az unalmas, monoton, dobozos, xar életüket.


Miért nem hisznek az emberek a mesékben? Hogy bármi lehetséges, az élet csudajó és vidámság, az élet könnyű, a pénz gyakran jön és könnyen, hogy akármit megtehetünk amit akarunk?


Miért okoznak az emberek saját maguknak problémákat? Az élet egy csodás dolog, és azért élünk hogy élvezzük. Hogy elérjük a céljainkat, és megéljük a sikereinket. De soookan mégsem így gondolják. Miért? Mazochizmus? Sajnálom tényleg ezeket az embereket, én nagyon sokszor próbáltam segíteni ilyen embereknek, de mintha valami köd lepné el a fejüket, és nem megváltoztatni akartam őket, de ha már egyszer már tükörbe se bírnak nézni, akkor sem hallgatnak rám és meg se próbálják. Még csak az esélyt sem adják meg.


Mi értelme van így élni az életet?



2016. máj. 28. 16:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a családom miatt nem lettem még öngyilkos.
2016. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Inessential ***** válasza:
100%

"Miért nem hisznek az emberek a mesékben? Hogy bármi lehetséges, az élet csudajó és vidámság, az élet könnyű, a pénz gyakran jön és könnyen, hogy akármit megtehetünk amit akarunk?"


Azért, mert ez nincs így.

Az élet értelme pedig relatív, mindenkinek más.

Akinek pedig nincs ami/aki értelmet adjon az életének, az vagy keres magának valamit/valakit, vagy éli az unalmas, monoton életét. (Ami nem minden esetben unalmas és monoton.)

2016. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Örülj neki, hogy neked nincsenek problémáid. Attól még másnak lehetnek, elsősorban anyagiak, egyik hónapról a másikra tengődés milliók számára. És azért tengődnek, mert ez az ország nem tud számukra a szükséges életnívót garantáló munkát biztosítani. Azért nem lesznek öngyilkosok, mert egészséges a lelkük, az öngyilkos ugyanis pszichés beteg, hiszen az elsőszámú biológiai ösztön ellenében cselekszik.
2016. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
29%

A te hozzáállásod már túl pozitív......

Kinek mi az unalmas. Ha nekik így jó, akkor éljenek így.

2016. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Na megjelent a napi megmondóember. lottószámokat nem akarod megmondani.


Ha nekem jó a monoton, unalmas élet akkor neked ehhez mégis mi közöd van? Miért kellene megölnöm magam, csak azért, mert az én életem nem tetszik neked?

2016. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
15%

16:39

- vagy azért mert lusták voltak tanulni

- vagy azért mert nem hajlandóak semmit tenni ami a komfortzónájukon kívül esik, pl elköltözni mucsaröcsögéről

- vagy mert gondolkodás nélkül szaporodnak

És még lehetne sorolni. Sok ember saját magát korlátozza be.

2016. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ilyenre bármit is írni, mert úgysem érti meg egy idegennek a baját más ember. Most ha te élnéd az én életem, az én gondolataim, érzéseim lennének a te fejedben akkor megértenél mindent. De ezek nélkül nem fogod sose érteni.
2016. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi butaságot nem tudsz írni. Gondold kicsit át a dolgot, mielőtt itt elküldöd az embereket, hogy legyenek öngyilkosok.
2016. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Meglehetősen leegyszerűsített aviláglátásod, hatos!

"Lusták voltak tanulni": ha mindenki egyetemi tanár lenne, akkor ki tisztítaná a csatornát? De nyilván számosan vannak, akiknek szakmájuk van, csak éppen nincs hozzávaló ipar!

"gondolkodás nélkül szaporodnak": a kérdező nem erre a rétegre gondolt, ők nem besavanyodottak.

"nem hajlandók elköltözni Mucsajröcsögéről": miből? Tudod te, mennyibe kerül egy bérlakás? Többe, mint a minimálbér. Vagy talán vegyenek élethosszig tartó adóssággal terhelt lakást milliókért? Semmivel nem jutnak előbbre városban sem.

2016. máj. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

lehet hogy vannak anyagi gondjaim, lehet nincsenek, lehet boldog ember vagyok, lehet nem, lehet elnök vagyok egy milliós cégnél, lehet nem. Számít? És baj lenne ha túl pozitív lennék? hmm ez érdekes, furcsa de már többször is mondták de szinte mindig boldogtalan emberek.


Van olyan aki szeret negatívan élni? Csak mert ez ellentétes dolog, szóval aki - és nem + az nem + vagyis nem boldog.


Ne próbálja meg nekem senki beadni hogy jó az unalmas monoton élet, átéltem már én is, és nem vagyok már tizenéves ;)


Az első válaszoló viszont meglepően őszinte, és értékelem a válaszát, mert ő legalább nem hárít vagy köntörfalaz :) Én nem nézek le senkit, csupán azt mondom ki amit más nem mer, de elnézést ha ezzel bárkit megbántottam

2016. máj. 28. 17:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!