Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Ákos túllihe...

Mi a véleményetek Ákos túllihegett botrányáról, miszerint nem az a nő dolga hogy többet keressen mint a férfi?

Figyelt kérdés
És mi lett volna ha az ellenkezőjét mondja, hogy a nő dolga márpedig az hogy többet keressen mint egy férfi?
2016. máj. 30. 00:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Egyik sem jó. Ki ő, hogy ilyen kinyilatkozásokat tegyen? Ha ő már beidomította az asszonykáját, miért rágódik azon, mások hogy élik az életüket?
2016. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Neki ez a véleménye, megkérdezték, elmondta. Lapozzunk.
2016. máj. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem belefér a véleményszabadságba. Igaz az ő véleményének nagyobb súlya van mint egy átlagembernek de így a következmények is nagyobbak.


A gond az lenne ha egy politikai gazdasági döntéshozó ilyen véleménye miatt korlátoznák a nők keresetét vagy a munkában való részvételüket és így nem a képességük számítana.


Amúgy jelenleg is korlátozva van de nem ennyire durván.


44F

2016. máj. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerintem nem arról szólt hogy a nők kevesebbet keressenek, mert általában mindenki annyit keres amit hozott neki az élet, viszont én nem látok a nyilatkozatában semmi botrányosat, sőt inkább amolyan "lovagias"-nak is tűnik hogy nem az lenne a nő feladata, az más dolog hogy melyik nő mennyire él ezzel.
2016. máj. 30. 01:05
 5/25 A kérdező kommentje:
...plusz, ugyanazon munkáért ugyanannyi fizetés járjon férfinak és nőnek, ha ez a kérdés akkor én pedig azt válaszolom hogy ugyanazon munkáért ugyanannyi fizetés járjon a magyarnak is mint például egy svájcinak. Mert aztán tökmindegy hogy egy nő jól keres svájcban vagy egy férif sz.rul keres itthon.
2016. máj. 30. 01:09
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

De itt az a lényeg, hogy mondja azt, hogy "az én nőmnek ez meg ez a dolga". Nős ember, más nők élete már ne érdekelje. Olyan lekezelő. Én sem mondanám meg senkinek, hogy mit csináljon, még elméleti szinten sem, mert annyi a véleményem, hogy mindenki csináljon azt, amit akar, amíg azzal mást nem bánt.


Nem értem azokat, akik fejben tök idegeneknek leosztják a feladataikat.

2016. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Furcsa kérdés ez olyan oldalon, ahol a hozzászólók 80%-a két perc alatt kioktatja a kérdezőket vagy a másik kommentelőt :D


Egyébként engem hidegen hagy Ákos is a fideszpropagandával és kényszerszületéssel, és az ostoba tyúkok is, akik szánalmas életük egyetlen eredménye hogy lyukkal a lábuk közt születtek.

2016. máj. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Hát nekem gondom van a kijelentésével. Ugyanis ez arról szól hogy egy nő hiába dolgozik ugyanannyit, kevesebb fizetést érdemel. Ha családot akarok, és otthon akarok maradni velük, az én dolgom. De ritka hogy valakinek annyit keressen a párja hogy ezt megtehesse. Ezek után ne legyen kevesebb a fizetésem csak a nemem miatt.


Szóval: Se a kormány, se Ákos ne akarja nekem bedumálni hogy ez teljesen rendjén van.

És mint nő mondom: Igenis az a dolgom hogy jól keressek, ugyanis bármikor egyedül maradhatok a gyerekeimmel. Gondoskodnom kell róluk, akár egyedül is.

2016. máj. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Végig hallgattam a beszélgetést. Abban a szövegkörnyezetben, amiben mondta, ez a gondolat teljesen más értelmet kapott, mint ahogy kiragadva ez hangzik. Ez egy felfújt lufi sajnos. Ítélkeznek, véleményeznek az emberek, holott valójában nem is tudják miről mondanak véleményt, hisz többségük nem hallgatta meg az interjút. Csak bólogatnak a felháborodottak táborában.
2016. máj. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem azzal volt a bajom, hogy most jajj nem az a dolga hogy annyit keressen mint a férfi. Oké, nemes dolog meg minden, hogy szerinte a férfi dolga eltartani egy nőt, nekem csak azzal van bajom, hogy egyrészt valahogy "furcsamód" pont akkor tette ezt a kijelentést mikor Kövérke is, valamint az, hogy a nő dolga, és kiteljesedése az hogy szüljön.


Nem, nem azt mondom, hogy a gyermeknemzés a maga módján nem egy csoda, és felnevelni egy életet nem jó dolog. Csak nem értem, hogy mitől lesz több és kiteljesettebb az aki potyogtatja a kölyköket, de máshoz nem igen ért, sőt sokszor a gyerekhez sem, mint az aki hosszú évek kemény munkájával eljut egy pozícióba, ami lehet, hogy egyes esetekben nem fér össze a gyerekkel, de az adott nő ettől érzi magát erősnek, stabilnak, vagy csak szimplán szereti amit csinál, és még esetleg jövedelmező is. Azokról meg nem is beszélve, hogy akik valami miatt nem tudnak gyermeket nemzeni már nem is teljes értékű, sosem kiteljesedő nők? Na EZ a része az, ami szerintem ostobaság. A többivel nincs különösebb probléma.

2016. máj. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!