Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A latin amerikai emberek...

A latin amerikai emberek milyen nemzetiségűnek vallják magukat?

Figyelt kérdés
spanyol/portugál vagy mexikói/brazil/argentin/stb.

2016. máj. 30. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki Mexikóban születik és mexikói állampolgár, hiába beszél spanyolul, a nemzetisége mexikói.

Egy brazil sem lesz portugál azért, mert ott ez a hivatalos nyelv.

A kérdés azért értelmetlen, mert nem az a döntő, hogy "milyen nemzetiságűnek VALLJA magát", hanem hogy milyen nemzetiségű eredetileg.

Portugáliában portugál, Brazíliában brazil nemzetiségű emberek élnek. (Legalábbis a zöm.)

2016. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, de a határon túli magyarok is magyar nemzetiségűek. Hiába élnek egy másik államban...
2016. máj. 30. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Az más amiről te beszélsz. A határon túli magyar az magyar, mert egykoron egy Magyarországhoz tartozó területen élt.


Egy kolumbiai az kolumbiai, mivel ott ők az államalkotó közösség. De kolumbiain belül vallhatja magát mittudomén valami törzshöz tartozónak attól függetlenül.

2016. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bravo!!! Demokrácia, szólás és vélemény szabadság!!! Még egyszer, BRAVO!!!
2016. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En Braziliaban szulettem, brazil allampolgar vagyok, portugal az anyanyelven (de beszelek magyarul is mert szuleim magyarok, es eltem magyarorszagon 13 evet), en brazilnak tartom magam.
2016. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az állampolgárság (hol születtél, élsz, melyik állam hivatalos lakosa vagy) és a nemzetiség (milyen nyelven gondolkodsz, hogy neveltek az őseid, minek tartod magad stb) két különböző dolog, bár a világon kevés helyen tesznek különbséget. Igenis számít minek tartod magad, szerintem... Egy harmadik generációs amerikai magyar, ha simán beszél magyarul és magyar a kelni világa, az ugyanúgy magyar nemzetiségű (ha annak hiszi magát) mint egy erdélyi vagy anyaországi magyar. Szerintem a határontúli magyarok fogalma szempontéból mindegy hogy volt-e magyarország az illető területen vagy sem. Bukarestben sose volt Magyarország, mégis vannak ott magyarok, olyan is aki már második generációs, de mégsem "fajult" el.


Bocs az offtopicért, nem tudom mire gondoltál konkrétan, és mi a helyzet a délamerikaiakkal - csak annyit akartam, hogy a kérdés nem egyértelmű egészen, vagy legalábbis a válaszok félrevezetőek.

2017. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
olyannak amelyik orszagba szulettek...es ugyanugy utalja a mexikoi a puerto ricoit mint a magyar a romant :)) azert erdekesen neznek ki a del amerikai zsidok pl :D
2018. dec. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!