Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen becenevet adnátok egy...

Milyen becenevet adnátok egy Eszternek?

Figyelt kérdés
Ès mit gondoltok, a Pöszke,vagy a Pöszi becèzès jobb? Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat előre is ^.^

2016. jún. 14. 16:37
1 2 3
 1/21 Inessential ***** válasza:
100%

Nekem egyik sem tetszik.

Inkább Eszti.

2016. jún. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Pöszi az olyan mintha a pösze becézése lenne, a pöszke meg a piszkének egy elferdített változatának tűnik.

A barátnőm kislánya: Eszter, Eszterke, Eszterbeszter (ez nem tudom honnan jött). Lehet még: Eszti, Esztike Esztu, Esztus

2016. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Eszter, de nem becézzük, nem is szeretné.

A barátnői a következő beceneveket használják:

Eszti(ke), Esztók, Eszti-Peszti, Esztus :))

2016. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Esztert a legtöbb helyen Esztinek becézik, vagy pedig kimondják a teljes nevet. A többi becenevet csak véletlenek szülik, vagy rímek, aztán rajta maradnak a viselőjén.

Amúgy hogy a Pöszi, meg Pöszke becézés hogy jön ide azt nem tudom. Minden gyereket lehet így hívni, a mi környékünkön egy csomó ember pl. Ludmillának becézi a kisgyerekét.

A Pöszi és a Pöszke legfeljebb kisbabáknak való (szerintem) halandzsa, és mindkettő szörnyen hangzik.

2016. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Eszti ennyire ódivatú vagy mi a péló? Pöszke az mióta az Eszter (vagy bármilyen név) becézett alakja?
2016. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én Eszter vagyok,a barátnőim Esztinek becéznek.:)

Én simán az Esztert is szeretem.

2016. jún. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
16.51: a Pöszke az utónévkönyv szerint is az Eszter becézése, gondolom, kb. az Eszter-Eszke-Öszke-Pöszke útvonalon alakult ki.
2016. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 eznemlényeges ***** válasza:
92%
esztergás
2016. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"a Pöszke az utónévkönyv szerint is az Eszter becézése, gondolom, kb. az Eszter-Eszke-Öszke-Pöszke útvonalon alakult ki."

Igen, én is így gondoltam. De azért remélem nem csak én érzem, hogy ennek nincs értelme. Ez túlbonyolítás és mint mondtam játszással és rímkereséssel alakulnak ezek ki.

Bármilyen (na jó, többé-kevésbé) névből kialakítható az úgynevezett "Pöszke" becézés.

Persze nem azt mondom, hogy a beceneveknek nincs értelme, sem megbántani nem akarok ezzel senkit.

2016. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Excell.
2016. jún. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!