Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek léteznek a valódi,...

Szerintetek léteznek a valódi, reáis életben, nem pedig filmekben olyan személyiségű emberek, mint pl Sherlock Holmes, vagy Poirot, vagy hozzájuk hasonló?

Figyelt kérdés

Ilyen magas intelligenciájú emberekre gondolok, akik kicsit különlegesebbek, "eltérőbbek", az átlagos embereknél.

Nektek mi a véleményetek? Léteznek vajon?

Lehet, kicsit hülye kérdés, de kíváncsi vagyok több emberke válaszára. :)



2016. jún. 18. 21:36
 1/10 Inessential ***** válasza:
100%
Miért ne létezhetnének?
2016. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mert ők filmbeli/könyvbeli karakterek, tehát a személyiségük ki volt "találva".

Ezért kérdőjeleződött meg bennem az, hogy vajon ilyen személyiségűek igazából is léteznek?

2016. jún. 18. 21:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet hasonló, persze. Több milliárd emberből biztos előfordul néhány olyan, akinek a jelleme hasonlít egyes regényhősökére.
2016. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
léteznek
2016. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, léteznek. A nagyobb városi rendőrkapitányságokon általában foglalkoztatnak egy vagy két ilyen magas rangú, tehetséges és éleseszű nyomozót. Többnyire a gyilkossági ügyeket kapják vagy ha az éppen nincs, akkor nemi erőszak meg internetes bűncselekmények felderítése... Nincsenek olyan sokan, de a nagyobb városokban vannak ilyen híresnek mondható nyomozók vagy nyomozónők.
2016. jún. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem hogy léteznek.... Ezek közelembe sincsenek. Sőt.. még apám közelébe sem, pedig ő egy félmajom hozzám képest agyi szint ügyileg.
2016. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok úgy viselkedni mint Sherlock és Ace Ventura összegyúrva. Mondhatni akkor vagyok toppon ;) De ehhez olyan éles eszű, jó humorú emberrel kell beszélgetnem, aki kihozza belőlem. Belőlük kevés van.
2016. jún. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Csak kíváncsiságból kérdeztem, nem tudom, ti, hogy vagytok vele, de én példaképként tekintek Sherlock-ra, még Poirot-ra is.

Nagyon szimpatikus "figurák".

2016. jún. 19. 07:12
 9/10 anonim válasza:
100%

Sherlock mintájául is egy létező ember szolgált.

Mármint több létező személyből gyúrta össze S.H. karakterét.


Egyik (irodalmi) mintája az A. E. Poenál megismert Dupin. Dupint Poe egy legendás (de létező) magánnyomozó, Vidocq idealizált képére formálta. [link]

2016. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Természetesen léteznek. Azt mondják, hogy holmes sem kitalált.
2017. ápr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!