Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretnek általánosítani...

Miért szeretnek általánosítani egyes emberkék? Miért gondolják, hogy a falusiak műveletlenek, míg a városiak értelmesek?

Figyelt kérdés
Szerény véleményem szerint falun és városon is akad mindenfelé ember, nem lehet és nem is érdemes sztereotípiákat is gyártani.

2016. jún. 23. 19:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Én falusi vagyok, viszont egyetemre járok. Tény és való, hogy a faluk javarésze elöregszik, viszont a fiatalok többsége igyekszik szerezni valamilyen diplomát vagy szakmát - amennyiben van rá keret.
2016. jún. 23. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Alapjába véve az emberek ilyenek.

Akik fiatalabbak, értem én a 30/40 éveseket, azt mondják, hogy az öregebbek 60 év felettiek műveletlenek, mert ugye sokaknak csak 4 vagy kevesebb osztályuk volt.(faluban, vagy egy városi mondja ezt egy falusira)

És még folytathatnám a felsorolást, de ez mindig így volt, és így lesz.

A falusiak el vannak könyvelve, pedig sok esetben egy városi műveletlenebb egy falusinál.

Tehát általánosítják is, és aztán hozzák a speciális kategóriát, a "de"-ket.

És az is megtörténhet, hogy sok faluban több idős van, tehát 50/60 év feletti, és rájuk is szokták mondani, hogy műveletlenek.

Én se értem, hogy miért.

2016. jún. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Életmódbeli különbségből fakad. Egy városi hazamegy, bekapcsolja a számítógépet, TV-t, vagy könyvet vesz a kezébe. (Bár ez manapság egyre ritkább)

Egy falusi hazamegy, megjavítja a fűkaszát, levágja a szomszédban a gazt a birkájának, enni ad a tyúkoknak, összeszedi a tojást, aztán estefelé, ha már nincs olyan meleg, a kertben szöszög, végül és előveszi a slagot. Esélye sincs annyi ismeretet összeszedni, mint egy városinak. Valójában sokkal többet tud, csak ezt a tudást egy városi semmire sem becsüli.

2016. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Mert a városi paraszt azt hiszi, hogy különb. Én is faluról származom s 2 diplomám van, 3 OKJ-m, nem fekszem le boldog-boldogtalan s a legfontosabb, hogy nem kavarom a székletet, mint a kedves ex-kollegina. Sőt, köszönni is megtanítottak. Üdv
2016. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 24. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Miquel, a falusi elég sok különböző dolgot jelent. Nem kell attól még állattartónak lenni. Én faluban lakom, de sokan itt egyszerűen csak egy faluban lévő házban laknak.


Másrészt nyilván még az általad leírt falusiak is szoktak szórakozni. Van, akinek ez mondjuk a bulizás, van, akinek pl. az olvasás. Az unokatestvérem pont olyan, fizikai munkát végez, de kifejezetten az intellektuálisabb szórakozást keresi, mikor szabad.

2016. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
én úgy vettem észre hogy sokkal több falusi általánosít: "paraszt, bunkó városi". azt hiszik minden városi ilyen, pedig ugyanúgy falun és városban is akadnak bunkó emberek
2016. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha a falusi nem sz..rik a városi nem eszik. - legalabbis regen Igy volt

Varosban a tudasod csak akkor er barmit is ha van rola papirod de gyakorlat nincs annyira az embereknek a hetkoznapokra ( szerelés, kertészkedés, állattartás, élelmiszer megtermelese), az emberek ra vannak szocializalva hogy Abol Bbe busszal vagy kocsival megy, ahhoz kell tudás ami 21. századi.

Falun meg tobben is maguk termelik a dolgokat amihez valos tudás kell, a gépeket emberek is tudják helyettesíteni, akkor is tudnának elni ha nem lenne áram.

Persze van aki varosban állatot tart, meg aki falun tvzik telefonozik de nagyrészt az életvitel mas

2016. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!