Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan dolog, amit nagyon...

Van olyan dolog, amit nagyon irigyelsz a gazdagoktól?

Figyelt kérdés

Nem vagyok irigy ember, nem kívánom el a gazdagoktól a szép házakat, ruhákat vagy a drága autókat. A saját, régi, olcsó változataimmal is tökéletesen jól elvagyok. Egyedül, amit irigylek tőlük, az az utazás. Annyira sok hely van a világon amit látni szeretnék, és tudom, hogy sosem fogok eljutni ezekre a helyekre a pénzhiány miatt. Jó, a közeli úticéljaimra van esély (Európán belül), de tudom hogy Ázsiát, Indiát, Ausztráliát vagy Kanadát sosem fogom látni. Ez egy kicsit elszomorít, mert csak egy életünk van, és pár dolgot egyszerű a pénz miatt lehetetlen megvalósítani. Nektek is vannak ilyen vágyaitok? Amik sosem válhatnak valóra a pénz miatt?

Jó, persze, mindenki negnyerheti a lottót, de ha reálisan nézzük a dolgokat. :)


2016. júl. 7. 22:28
1 2
 1/14 Lakatos Vangelisz ***** válasza:

Én nem irigylem tőlük. Van egy pár gazdag ismerősöm és mind egytől-egyik megdolgoztak a pénzért és azért hogy sikeres vállalkozásuk legyen.


Utazni én is szívesen utaznék, főleg az északi régiókat/országokat (Skandináv, Szibéria és Kanada) járnám be. Jelenleg még tanulok de ki tudja mit hoz a jövő.:D

2016. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Igen, azt, hogy gazdagok.
2016. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Annyira nem gondolkodtam még ezen a kérdésen de most hogy így leírtad, rájöttem, hogy pontosan ez az amit én is irigyelnék. Suli mellett babysitterkedem és van néhány nagyon gazdag család ahova járok és a ház meg a többi annyira ne vonz. Viszont a távoli kis szigetek (pl. Francia polinézia) a gyengém...viszont nyilván sosem lesz rá pénzem, azt is tudom :D :( Nagyjából egy éve a Rafaellonál lehetett volna oda utat nyerni és megvettem kb 20 dobozt pedig nyilvánvaló volt, hogy nem nyerek.
2016. júl. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én nem tőlük szeretném elvenni, csak néha jó lenne a helyükben lenni legalább egy kicsit. :D Egyébként tudom, hogy a többség, akinek sok pénze van, nagyon sokat dolgozik, és nekik pedig sokszor idejük nincs ilyen dolgokra. Ez is szomorú egy kicsit, hogy a szegény ember ráérne, de nincs mit költenie, a gazdagnak pedig lenne mit, csak nincs ideje rá. Legjobb talán annak, aki beleszületik a vagyonba, nekik fiatalon van lehetőségük kiélvezni az életet. :)
2016. júl. 7. 22:47
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is szoktam ilyeneket csinálni, ki tudja, lehet egyszer szerencsénk lesz! :D
2016. júl. 7. 22:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Én csak az anyagi biztonságukat "irigylem". Nem kimondottan a pénzt (persze ez így hülyeség) :), hanem hogy nyugodtan hátradőlhetnek, mert nem az egyik hónapról másikra való túlélés a gondjuk. Emellett valószínű nékik sem nyugodtak az éjszakáik, csak más az aggódni való. Engem a gyerekem jövője miatt aggaszt az instabil anyagi helyzet.
2016. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kinézetük. Ha bemegyek a boltba, látom, hogy egy minőségibb alapozó vagy 5-6 ezernél kezdődik, meg egy jobb szemhéjtus is ilyen 3-4 ezer ft. És ez még csak pár dolog, egy ünnepségre vagy fontosabb eseményre kisminkelni magam, ilyen cuccokat használva vagy 20 ezer ft lenne.

Valamint ruhákból is megvehetik a legjobban kinéző, legjobb minőségű darabokat. Birom, amikor pár gazdagabb osztálytársam mondja, hogy "Jajj, tegnap láttam egy cipőt 25 ezerért, meg is vettem, nem volt szivem otthagyni!", én meg közbe azon gondolkozom, hogy az én ruhatáramra a szüleim kb egész évben költenek annyit..Meg az is milyen már, hogy pl. az én szüleimnek annak a cipőnek az áráért mennyit kell dolgozni, az osztálytársam meg csak úgy egy átlagos délutáni séta alkalmával a városban elkölt ennyit, mert épp megtetszett neki valami a kirakatban..

2016. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én picit alapból irigykedem rájuk de vannak olyan gazdagok akiktől nem sajnálom főleg akik normálisan viselkednek. De vannak akiktől sajnálom főleg ha nem túl legális módon szerezték vagyonukat és bunkó módon felvágnak vele hogy nekik ez van meg az van és nekünk olyan soha nem lehet. Nekem van egy kollégám akinek a szülei milliomosok és most is mennek külföldre nyaralni, meg ott 3 an testvérek mindegyiknek van autója abból a legöregebb autó is maximum 6 éves. Bár nem túl drága luxus autóik vannak. A gyerekeknek egyszerű Opel a szülőknek Suzukijuk van. Nekem sincs panaszom az életre mert jó állásom van, a szülői házban élünk édesanyámmal és a barátnőmmel mert anyagilag is egyszerűbb meg sajnos a házunka nem bírjuk úgy eladni hogy két kisebb családi házat vegyünk helyette elfogadható áron és lehetőleg közel egymáshoz, főleg hogy édesanyám gyakran szorul segítségre így nem igazán lehet egyedül hagyni. Nincs okom panaszra mert van hol laknom, van mit ennem, tudok mivel közlekedni. Igaz hogy csak egy 20 éves F Astrát tudok felmutatni ami közös meg van egy Babettám amit magam újítottam fel apránként és nyáron azzal járok be dolgozni, meg rövidebb utakra. Én nyaralni belföldön szigorúan csak 2 évente tehetem meg, azt is max 4 napra egy ismerős nyaralójába.


Nekem ez így nem olyan rossz mert elvagyok boldogan, csak nekem annyi irigységem van a gazdagoktól hogy ők könnyebb anyagi helyzetben vannak. A munkatársam is gazdag szüleivel él, ő is csak azért dolgozik mert mégsem bulizásból és heverészésből áll az élet, de ő ritka normális srác jól nevelt, nem felvágó típus, udvarias, segítőkész és annak ellenére hogy megteheti sosem hord drága ruhákat, meg ékszereket. Neki egyetlen egy arany nyaklánca van, azt sem hordja mert fél hogy elveszíti, mivel az neki egy fontos öröksége eszmei értéke többet ér nála és ha elhagyná akkor nagyon ki lenne miatta.


Persze én is utazgatnék szívesen. Nekem már több mint 10 éve vágyam hogy autóval körbeutazzam Európát. Persze tudom hogy ezt még 10-20 évig biztos nem fogom megtenni de az is lehet hogy soha sem kerül rá sor. De én arra törekszem hogy lehetőleg ne legyenek túlzott anyagi gondjaim. Nem célom az hogy minden vackot megvegyek, én azt akarom majd elérni a későbbiekben hogy annyi pénzem legyen hogy élni tudjak, autót fenntudjam tartani mert sajnos anélkül érvényesülni nem tudok sajnos, és ha valami elromlik hirtelen vagy hirtelen valami miatt pénz kell akkor ne kelljen idegeskednem és tudjak mihez nyúlni. Nyilván ne több száz ezerről beszélek, legyen akár hirtelen kiadásba 60-80 ezer forint azért az hirtelen földhöz vágna.

2016. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem irigylem őket de nem tagadom jól jön hasonló okokból a több pénz.

Mert a sok pénzzel kinyílik a világ és majdnem mindenhol tárt karokkal várnak.

De vannak ettől függetlenül olyan nagyon gazdagok akiket nem szívlelek, mert tettek bizonyos dolgokat.

Sok ember van aki viszonylag kevés pénzből is meg tudja oldani az utazásait. Ha nem is jutsz el mindenhova, de pl. Kanadába már egész olcsón vehetsz repülőjegyet és van arra is lehetőség hogy ingyen megszállj, csak keress rá a CouchSurfing kifejezésre. 1-2 hetet megúszhatsz 200 ezerből ha előre tervezel. Félre kell tenni és jó előre tervezni.

2016. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem irigylem őket. illetve az anyagi biztonság az tényleg jól jönne nagyon, hogy nem kéne azon aggódnom miből veszek pl kaját... egyébként átlagos anyagi körülmények közt élek, de mivel most munkát kéne találnom, mert már nem tanulok így vissza kell fognom magam a költekezésben, egyébként hatalmas igényeim szerintem nincsenek
2016. júl. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!