Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha Amerikába költöznétek és...

Ha Amerikába költöznétek és születne egy gyereketek, első nyelvként a magyart, vagy az angolt tanítanátok meg neki?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy szeretnétek Amerikába költözni, és hogy gyerek is születik, mindkét nyelv megy anyanyelven, ergo minden stimmel ami a kérdés megválaszolásához kell.
2016. júl. 20. 17:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Nincs gyerekunk, habar az USAban elunk. Ha lenne, tutti magyarul beszelnenk hozza.

Nagyon sok magyar ismerosunk van itt, ahol van gyerek. A legtobb ilyen csaladban a szulok lustak vagy sznobok, nem tudom miert, de alig beszelnek a gyerekkel magyarul. Angolul termeszetesen nagyon jol megtanul a tevebol, az iskolaban, a barataitol, de a magyart vagy nem beszeli (ezzel a nagyszulok szivet tori ossze, mert nem tudnak a kisunokaval beszelgetni) vagy nagyon tori a magyart es ugy beszel mint egy kulfoldi...holott magyarok a szulei, van magyar allampolgarsaga.

Mi mindig szomoruan nezunk ezekre a baratainkra, mert tudjuk, hogy milyen ertekes, ha az ember tobb nyelvet beszel. A magyar egy kegyetlenul nehez nyelv. Ezt az amerikai kollegam is igazolni tudja, aki tanarhoz jar es tanulja a magyart, de aki az anyanyelven kivul beszel meg mas nyelven az is tudja, hogy a magyar nem a legkonyebbek kozott van.

Csak hatraltatja a gyereket az a szulo, aki nem tanitja meg a gyereket a szulo anyanyelvere.


Az egyik ilyen csaladban az egyik gyerek mar felnott holgy (21) es imadja Magyarorszagot, gyujti a magyar szuvenirokat de veszett eros akcentussal beszeli a nyelvet es bar olvasni tud magyarul, irni nem igazan. Amikor hazalatogat, a korosztalya rogton kiszurja, hogy nem helyi. Pedig sokkal konyebb lenne most neki, ha a szulei (mind2 magyar) megeroltettek volna magukat es nem angolul beszeltek volna a gyerekkel. Raadasul ugy, hogy a szulok huszas eveikben jottek ki, tehat meg azzal sem mentegetozhetnek, hogy "elfelejtettek" magyarul.


Tanultam angolul, oroszul, nemetul, franciaul. Tudom milyen nyelvet tanulni es tanitottam magyart es latom/erzem a nehezsegbeli kulonbseget. Kiskorban megtanulni 2 nyelvet (amibol egyik magyar) hatalmas elonyt jelent, de sokan ezt nem tudjak felfogni piciny agyukkal...

2016. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

Magyart. Utána majd jöhet az angol, azt úgy is megfogja tanulni ha ott él.


Jó példa vagyok saját magam, Romániában születtem és élek mióta tudom magam: lévén hogy tiszta magyarok vagyunk, szüleim persze magyart tanították nekem (igazat megvallva, nem is tudtak olyan kiválóan románul). Majd olyan 5-6 éves koromtól tanultam beszélni románul és mára jobban is beszélek, mint a szüleim.

2016. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magyart, mert az az anyanyelv és azt beszélem akcentus nélkül. Angolul megtanul oviban olyanoktól, akik valóban normálisan beszélik. Én sem a szüleimtől tanultam németül.
2016. júl. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és, a magyar nem haszontalan nyelv. Rengeteg hangot tartalmaz, ami más nyelveknél hasznos lehet. Sokan szenvednek ám pl. az ü, ő, gy hangokkal.
2016. júl. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!